روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 227
  • 814
  • 1,335,963
عکس‌ مستند، لحظه‌ای از تاریخ را منجمد و به آینده منتقل می‌کند

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز گفت: عکس مستند لحظه مشخصی از تاریخ را بدون اینکه چیدمان و کارگردانی خاصی در آن رخ بدهد، منجمد و به آینده منتقل می‌کند و به همین خاطر است که از جذابیت و اهمیت زیادی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره سراسری عکس مستند تبریز، رضا خلیلی در دیدار با دبیر این جشنواره، اعلام کرد: اینکه جشنواره سراسری عکس مستند تبریز به نام تبریز ختم می‌شود، هم برندسازی برای شهر به شمار می‌آید و هم بر اعتبار و ارزش این جشنواره می‌افزاید.
وی در تشریح اهمیت جشنواره سراسری عکس مستند تبریز اظهار کرد: عکس مستند برای آیندگان از اهمیت بالایی برخوردار است و تجربه نشان داده می‌توان در شرح یک عکس مستند چندین جلد کتاب نوشت.
خلیلی اضافه کرد: هر موضوعی از عمران گرفته تا مسائل هنری، خواسته و ناخواسته به بحث گردشگری مربوط می‌شود و عکس‌های مستند به لحاظ اینکه می‌توانند به بهترین شکل ممکن یک منطقه جغرافیایی و آداب و رسوم جاری میان شهروندان ان را معرفی کنند از ارکان مهم گردشگری به شمار می‌آیند.
وی همچنین تصریح کرد: از گذشته متاسفانه به دلیل اینکه تجهیزات و تکنولوژی عکاسی در کشور ما چندان موجود نبود، عکس‌های مستند چشمگیری در دست نداریم مگر موارد اندکی که به دست اروپایی‌ها گرفته شده‌اند اما امروزه با توجه به اینکه تجهیزات کافی وجود دارد، عکاسان می‌توانند صحنه‌های خوبی را ثبت و برای آیندگان به یادگار بگذارند.
وی تاکید کرد: عکس مستند لحظه مشخصی از تاریخ را بدون اینکه چیدمان و کارگردانی خاصی در آن رخ بدهد منجمد و آینده منتقل می‌کند و به همین خاطر است که از جذابیت و اهمیت زیادی برخوردار است.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در بخشی از سخنان خود بر ضرورت حمایت مدیران شهری از عکاسان مستند تاکید کرد و افزود: حمایت از عکاسان نباید به معنای درخواست عکس‌های سفارشی باشد بلکه همواره باید دیدگاه و نگرش هنرمند و عکاس مورد اهمیت قرار بگیرد.
وی همچنین با بیان اینکه عکاسان تبریزی جایگاه خوبی میان عکاسان مستند کشور و دنیا دارند، گفت: معمولا هنرمندان از زمان خود جلوتر حرکت می‌کنند و چشم‌اندازهای وسیع‌تری دارند که ما از درک آن‌ها عاجزیم ولی گذر زمان بر اهمیت و ارزش آثار آنان شهادت می‌دهد.
خلیلی درباره اینکه چگونه می‌توان بیش از پیش عکس‌های مستند را بین مردم همه‌گیر کرد، اعلام داشت: برپایی نمایشگاه‌های خیابانی عکس، احیای فرهنگ هدیه کردن کارت پستال و عکس، انتشار عکس‌ها در قالب کتاب، ارائه عکس مستند به مسافران در کنار سوغاتی یا چاپ عکس روی بسته‌بندی محصولات مختلف، می‌تواند در ترویج عکس مستند میان عامه مردم راه‌گشا باشد.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کلانشهر تبریز در پایان از از عوامل و برگزارکنندگان جشنواره عکس مستند تبریز تقدیر و آن را حرکتی ماندگار خواند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز