روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
عینالی، موقعیت‌ درخشان گردشگری شمال غرب اجرای بزرگترین پیاده‌راه تفرجگاهی کشور در مراحل پایانی

شهردار تبریز، در بازدید از آخرین مراحل پیاده‌راه ۴ کیلومتری و طرح‌های جنبی دریاچه عینالی اظهار داشت: همت ویژه شهرداری تبریز در اجرای پروژه‌های متنوع عینالی، موجب شده این مجموعه‌ جذاب و سرسبز ، در آستانه تبدیل به یکی از موقعیت‌های درخشان گردشگری شمال‌غرب کشور قرار گیرد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی، در بازدید خود، با اشاره به این‌که مجموعه تفرجگاه عون‌بن‌علی، از مزیت‌های اصلی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود، افزود: در سه سال گذشته،شهرداری تبریز بدون برخورداری از منابع دولتی، بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان صرف توسعه تملک‌ها، تقویت زیرساخت‌ها و اجرای پروژه‌های فضای‌سبز، زیباسازی و تفریحی و زیست‌محیطی در عینالی کرده‌است.
وی با اشاره به این‌که احداث دریاچه ۵۴ هزار مترمکعبی داغ‌گولی، نقش تعیین‌کننده در جذابیت‌های عینالی خواهد داشت، گفت: استقلال منابع آبی عینالی، تامین رطوبت ایده‌آل فضای‌سبز، ایجاد بسترهای جذاب نشاط و تفریح در محدوده دریاچه، از تاثیرات مهم این دریاچه در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.
نجفی یادآور شد: کف‌سازی مسیر ۴ کیلومتری پیاده‌راه و اجرای المان‌های زیبا و گل‌کاری‌های گسترده، موجب خواهد شد طبیعت عینالی در کنار فرصت ورزش کوهنوری، موقعیتی ایده‌ال برای پیاده‌روی عموم شهروندان باشد.
شهردارتبریز اظهار داشت: مدیریت شهرداری‌ مرکز و بخشی از تکاپوی مناطق پیرامون عینالی، به همراه تلاش بی‌وقفه عینالی، این تفرجگاه را به یکی از مناطق آبرومندان شهر تبدیل کرده‌است.
مسعود برزگرجلالی، مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، نیز در این بازدید گزارشی از مراحل تکمیلی پیاده‌راه ۴ کیلومتری و دریاچه ارائه داد.
برزگر جلالی از آخرین مراحل احداث پیاده‌راه ۴ کیلومتری عینالی خبر داد و افزود: این مسیر زیبا، طولا‌ترین پیاده‌راه تفرجگاهی کشور است که با توجه به استفاده از کف‌سازی‌های ترافیکی مقاوم، ماندگاری و جذابیتِ به مراتب بیشتری از سایر پروژه‌های مشابه دارد.
برزگر جلالی با بیان این‌که احداث دریاچه داغ‌گولی در مراحل پایانی است، گفت: آیتم‌های جنبی و تفریحی این دریاچه شامل محل‌های اتراق، احداث فواره‌ها، اجرای پروژه‌های نورپردازی، کف‌سازی پیرامون دریاچه و فضای‌سبز محدوده آن، نقطه عطفی در چشم‌انداز عینالی خواهد بود.
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، همچنین از احداث نگارخانه در مجاورت دریاچه خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده از داغ‌گولی، احداث نگارخانه، موقعیت ارزنده‌ای برای اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز