روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 40
  • 514
  • 1,144,809
غذاخوری های بین راهی برای فعالیت در ماه رمضان باید مجوز دریافت کنند

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی گفت: غذاخوری‌ های بین راهی برای فعالیت در ماه رمضان ملزم به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان و تایید نهایی اداره نظارت بر اماکن عمومی هستند در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری می شود.
سردار علی محمدی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به منظور ایجاد فضای امن و آسایش برای مردم روزه دار و جلوگیری از برخی هنجارشکنی‌ها از جمله تظاهر به روزه خواری، اداره نظارت بر اماکن عمومی و پلیس امنیت عمومی استان اقدامات پیشگیرانه را اجرا می کند.
وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان تمامی مراکز پذیرایی از جمله غذاخوری‌ها، چلوکبابی‌ها و قهوه سراها از زمان سحری تا افطار تعطیل بوده و حق هیچگونه فعالیتی را ندارند و بعد از افطار در شب‌های عادی تا ساعت ۲ بامداد و در لیالی قدر تا ساعت ۲۴ شب مجاز به فعالیت هستند.
سردار محمدی در خصوص فعالیت استخرها و مراکز ورزشی نیز در ایام ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: تمامی اماکن ورزشی در شب‌های قدر تعطیل بوده و فعالیت استخرها فقط جهت آموزش شنا برای دختران زیر ۹ سال و پسران زیر ۱۴ سال خواهد بود و فعالیت استخرها و سالن‌های ورزشی بعداز افطار تا ساعت ۲۴ مجاز است.
وی با اشاره به ارائه سرویس خدمات برای مسافران در داخل شهرها، واحدهای غذاخوری مستقر در هتل‌ها و مراکز اقامتی و همچنین ترمینال‌ها، راه آهن و فرودگاه، افزود: فعالیت و پذیرایی با رعایت شئون اسلامی و حفظ حرمت این ماه و موارد ابلاغی اعم از استتار کامل محل و ارائه خدمات تنها به مسافران مجاز خواهد بود.
جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با بیان این ‌که روزه خواری در ملاء عام برابر قانون جرم است، اضافه کرد: در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی با آن تعداد از افرادی که قصد هنجارشکنی داشته و درصدد آلوده کردن جامعه صنفی باشند، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تظاهر به روزه خواری در واحد صنفی، ضمن معرفی فرد خاطی به مقام قضایی نسبت به تعطیلی و پلمب محل برابر مفاد قانون نظام صنفی اقدام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های مسافربری و رانندگان شاغل ، تحت هیچ شرایطی حق تظاهر به روزه خواری نداشته و با افراد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز