روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 643
  • 773
  • 1,386,876
غرب با تحریم ایران خود را از فرهنگ غنی این کشور محروم کرد

مارگاریتا پوپوا در دیدار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،گفت: دنیای غرب به خاطر تحریم‌هایی که انجام داد، ۳۷ سال خود را از فرهنگ و تمدن غنی ایران محروم کرد.
عباس خامه یار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به همراه دوطاقی رایزن سفارت و محمد علی کیانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صوفیا با خانم مارگاریتا پوپوا معاون و جانشین رئیس جمهور بلغارستان در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار با ارائه آمارهایی در خصوص تعداد دانشجویان، اساتید، مراکز دانشگاهی و آموزشی و رتبه علمی ایران در جهان، به پیشرفت‌های علمی و فرهنگی ایران در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود که همه این پیشرفت‌های عظیم علمی و فرهنگی، علاوه بر جنگ تحمیلی هشت ساله به ایران، در سایه تحریم‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی ظالمانه غرب و همچنین با وجود ترور فیزیکی دانشمندان، دانشگاهیان و نخبگان کشور صورت گرفته است.
معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه گفت: بحث گفتگوهای فرهنگی و یافتن اشتراکات فرهنگی، عمیق‌ترین، آسان‌ترین و گویاترین زبان برای همبستگی بین ملت‌هاست.
وی در ادامه گفت: معتقدم پرداختن به فرهنگ و ارزش‌های فرهنگی دوجانبه، امنیت بیشتر را برای هر دو ملت به همراه می‌آورد

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز