روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 276
  • 1,066
  • 1,388,344
فاجعه مصرف خودسرانه دارو در زنان باردار

واضح است که مصرف خودسرانه دارو آسیب‌های بسیاری به بدن می‌رساند. اما در میان مصرف‌کنندگان خودسرانه دارو، این مادران باردار هستند که بیش از هر کس دیگری آسیب می‌بینند. بر اساس یافته‌های جدید محققان در مادران باردار این عوارض تا حدی زیاد است که می‌تواند در ۳ ماهه اول بارداری مشکلات متعددی در جنین و حتی اشکالات ارتوپدی ایجاد کند.
به گفته دکترمهران رضوی فر از جمله عوارضی که در حوزه ارتوپدی روی می‌دهند، تروما به دلیل تصادف و حوادث ترافیکی، آرتروزهای مفاصل و ضایعات اسکلتی مادرزادی در طول رشد نوزاد است.
دبیر علمی همایش بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی در ادامه می‌افزاید: عمده اختلالات مادرزادی معمولاً بین هفته‌های ششم تا هشتم جنینی ایجاد و گریبانگیر جنین می‌شود. از جمله دلایل این اختلالات، مصرف داروها، آگاه نبودن مادر از بارداری خود و قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس است.
به توصیه دکتررضوی فر در ۳ ماهه اول بارداری، مادر باید در مصرف دارو با ملاحظه و دقت کامل و تحت نظر پزشک عمل کند یعنی به هیچ عنوان دارو را به‌ صورت خودسرانه مصرف نکند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز