روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
فاصله بین یک دانشجوی ایرانی و یک دانشجوی کانادایی بسیار است

دکتر منوچهر بهرویان معاون سابق وزیر مسکن و شهرسازی در مقررات ملی ساختمان به پول نیوز گفت: کشورهای پیشرفته ایی همچون کانادا مالیات های سنگینی از مردم خود می گیرند اما در ازای آن شرایط مناسبی را برای ‌آن ها فراهم می کنند.
این کارشناس و پژوهشگر حوزه عمران و مسکن در این باره توضیح داد: در کشورهای پیشرفته امکانات بالایی برای تحصیل، خانه دار شدن و … افراد در نظر گرفته شده است. دانشجویان برخی شهرهای کشوری مانند کانادا نه تنها وام های مختلف چندین هزار دلاری برای ادامه تحصیل خود می گیرند بلکه از دولت حقوق هم دریافت می کنند. وام هایی که به دانشجویان داده می شود با کارمزدهای ۲ تا ۴ درصدی بوده وسر رسید اقساط باز پرداخت آن بعد از مشغول شدن دانشجویان به شغلی پس از فارغ التحصیلی است.
او شرایط مناسب و سهل گرفتن وام در کشورهای پیشرفته را با ایران مقایسه کرده و افزود: در چنین شرایطی نه کسی بیش از حد رشد می کند نه کسی زمین می خورد. رفتارهای درست اقتصادی می تواند اختلاف طبقاتی را از بین برده و شرایط را کم و بیش برای همه یکسان کند.
این تحلیلگر خروج اقتصاد کشور از سیستم دولتی را اولین راه کار برای اصلاح اقتصاد کشور دانسته و گفت: باید به شایسته سالاری روی آورده و از افراد متخصص استفاده کنیم. مشکل اصلی کشور ما از جایی شروع می شود که مهندسان ما بیکار و افراد با رابطه پست های دولتی را از آن خود می کنند.
بهرویان با اشاره به وضعیت موسسات مالی و اعتباری ورشکسته، گفت: چرا امروز باید به این نقطه برسیم که تعداد قابل توجهی از موسسات مالی اعتباری ورشکسته و دود ندانم به کاری آن ها در چشم مردم رود؟ طبیعتا اگر از افراد متخصص در مدیریت این موسسات استفاده می شد امروز کار به اینجا نرسیده بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز