روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 57
  • 384
  • 1,279,974
فرار سرمایه از آذربایجان را به عینه حس می کنیم

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فرار سرمایه از آذربایجان را به عینه حس می کنیم.
یونس ژائله در در نشست “خانه توسعه آذربایجان “ افزود: بر اساس آمار اعلام شده از سوى وزارت اقتصاد در سال ١٣۵۶،آذربایجان شرقى رتبه دوم کشور بود ولى امروز به گفته برخى ها به رتبه هشتم و بنابر گفته بعضى دیگر به رتبه دوازدهم تنزل پیدا کرده ایم.
وی با بیان اینکه فرار سرمایه از آذربایجان را به عینه حس می کنیم اظهار داشت: باید تمامى تلاش خود را براى حل معضلات فرهنگى استان خودمان به کار گیریم .
وی ادامه داد: قدرت نگهداری قدرت هاى صنعتى،تولیدى و حتى علمى را نداریم و این افراد موفق در خوشبینانه ترین حالت به اراک،تهران، رشت،مشهد و …کوچ مى کنند.
ژائله با بیان اینکه هرجا یک صنعتگر موفق وجود دارد آذربایجانی است، اضافه کرد: می گویند ما را در تبریز و آذربایجان اذیت کردند و ما هم بالاجبار به این شهرها آمدیم، کار کردن در گذشته عار نبود ولى نسل جوان امروز فقط انتظار پشت میز نشینى دارد و فرهنگ استاد شاگردى از بین رفته است.
ژائله افزود: می توانیم در آذربایجان کاری کنیم که فضای کسب و کار در استان اصلاح شود، در دولت گذشته جیب ما را یک شبه زدند و سرمایه اکثر تولید کنندگان و صنعتگران را با ایجاد نوسان در قیمت دلار به کمتر از یک سوم تقلیل دادند. وی با بیان اینکه کشورهایی که اقتصاد خود را بر پایه تولید متکى نکنند روز به روز فقیر فقیرتر می شوند، گفت: تعداد فعالین تولیدی در کشور روز به روز کمتر و فشار مالیاتی هم به دلیل تامین درآمد دولت بیشتر مى شود.
ژائله بیشترین میزان رشد اقتصادى کشور را مربوط به دولت اصلاحات خواند و گفت: دولت ،تورم را به بهترین شکل ممکن کاهش داده ولى هنوز به رشد اقتصادى مطلوب نرسیده ایم.افرادى که دست در جیب سرمایه گذاران،تولید کنندگان و صنعتگران مى کنند یکبار براى همیشه باید حذف شوند.
وی ادامه داد: اکثر بانک ها در حال ورشکسته شدن هستند چون پول های ما و شما را به رانت خواران داده اند و در بیشتر موارد نمى توانند سود کنند و یا حتى اصل پول داده شده را پس بگیرند.
مدیر عامل صنایع غذایی شیرین عسل افزود: آذربایجان باید به جایگاه ملى خود دست یابد، برخى ها که با اسم و رسم آذربایجان روز به روز بالا مى روند هنوز نتوانسته اند آن چنان که باید و شاید کار خاصى انجام دهند.
وی در پایان تاکید کرد: وحدت و پشت هم بودن در استان آذربایجان شرقى بسیار کمرنگ است ولى در سایر استان ها چنین نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز