روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 310
  • بازدید دیروز: 1,913
  • کل بازدید ها: 528,857
فرانسه پیشتاز روابط پسابرجامی اروپا با ایران

مکرون اقتصاددان که پیش از رسیدن به سمت ریاست جمهوری فرانسه نقش مهمی در ارتباط اقتصادی با ایران داشت، اکنون با حسن اعتماد به جمهوری اسلامی درهای جدیدی را برای تقویت مناسبات گشوده است.
پیش از آنکه امانوئل مکرون بر کرسی ریاست جمهوری فرانسه تکیه بزند، به عنوان وزیر اقتصاد در دولت پیشین فرانسه نقش زیادی در انعقاد تفاهم‌های اقتصادی میان فرانسه و جمهوری اسلامی ایران داشت.
از این رو، مجددا حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران انتخاب رسیده و مکرون نیز توانسته با کسب حداکثر آرا این سمت را به دست آورد، همچنین از طرفی اراده قوی و مشترک دو طرف در اجرای مفاد برجام و تأکید طرف فرانسوی بر اجرای دقیق آن به عنوان یک تعهد بین المللی می تواند تأثیر بسزایی در آینده روابط دو کشور داشته باشد.
بخش عمده ای از روابط اقتصادی و دوجانبه ایران و فرانسه در حوزه هایی همچون خودروسازی، خریدوفروش هواپیما و انرژی تعریف شده که در سطوح بالا به توافق‌های میان دولت ها همچون وزارتخانه های اقتصاد، راه و صنایع و در سطوح پایین تر به قراردادهای میان شرکت های خصوصی انجامیده است.
لغو تحریم ها به واسطه توافق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل توانست دری به سوی ایران بگشاید تا بتواند از مواهب آن در راستای انعقاد قراردادهای اقتصادی با سایر کشورها به خصوص کشورهای اروپایی بهره ببرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز