روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 552
  • 693
  • 1,436,701
فراگیر شدن عدالت، مهم‌ترین فریضه جمهوری اسلامی ایران

فرمانده سپاه عاشورا با بیان این‌که اگر جامعه‌ای بر مدار متقی بودن باشد، در عدالت محوری هم پیشگام خواهد شد، گفت: فراگیر شدن عدالت مهم‌ترین فریضه جمهوری اسلامی ایران است.
سردار عابدین خرم در همایش بسیجیان حقوق‌دان با اشاره به فرارسیدن روز تصویب قانون اساسی در کشور، اظهار کرد: با مطالعه قانون اساسی، متوجه می‌شویم که در آن مقطع زمانی کلمه به کلمه آن تا چه اندازه دقیق و با حساسیت تدوین شده که هم با دین اسلام و هم با علم روز تطابق داشته باشد.
فرمانده سپاه عاشورا با بیان این‌که یک حکومت بر مبنای سه اصل «عدلیه، نظمیه و بلدیه» برپا می‌شود، یادآور شد: مهم‌ترین و شیرین‌ترین اثر یک حکومت، عدالت محوری و قانون مداری است؛ اگر این دو مورد در بنای یک حکومت رعایت شود، موجب استحکام جامعه خواهد شد.
وی با تاکید بر این‌که رعایت عدالت محوری و قانون مداری در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و… به جامعه دوام می‌دهد، افزود: جوهره نظام اسلامی، دین مداری و دین محوری است که این موارد اگر با عدالت عجین شود، شیرین خواهد بود.
فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: برای رسیدن به یک جامعه پویا، عدالت باید به گفتمان تبدیل شود و برای گفتمان‌سازی عدالت نیز باید جامعه‌ای فعال و کوشا داشته باشیم، چرا که ترقی جامعه وابسته به رعایت عدالت است.
سردار خرم با بیان اینکه در گفتمان عدالت باید به سه عامل «تقوا، معنویت و عقلانیت» توجه کرد، یادآور شد: تقوا علاوه بر اینکه از لحاظ شخصی یک چراغ راهنما است، نقاط تاریک زندگی را روشن کرده و همچنین جنبه اجتماعی و مدیریتی نیز دارد.
فرمانده سپاه عاشورا در ادامه تاکید کرد: اگر بخواهیم در حوزه عدالت قدم‌های موثری برداریم، باید تقوا را در رأس امور قرار داده و همچنین معنویت و عقلانیت را که دیگر رکن اجرای عدالت در جامعه هستند را مورد توجه قرار دهیم، چرا که اگر سه عامل «تقوا، معنویت و عقلانیت» در جامعه اجرایی شوند، دادگاه‌های کشور کمتر درگیر شکایت‌ها خواهد بود.
وی با اشاره به فعالیت‌های بسیج حقوق‌دانان نیز گفت: بسیج حقوق‌دانان تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در زمینه فرهنگ‌سازی حقوقی فعال شده و خلاء بزرگ به وجود آمده در این بخش را پر کند؛ بسیج در کنار اینکه برند فعال ملت است، برای خودش سهمی نمی‌خواهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز