روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
فرماندار تبریز تاکید کرد : لزوم اجرای مسیر تونل انرژی در تبریز

فرماندار تبریز با تاکید به اینکه تبریز از بستر مناسبی برای تأمین انرژی برخوردار نیست،گفت: تنها روش با استفاده از تونل انرژی و کابل‌های انتقال در سطوح ولتاژی ۲۳۰ و ۱۳۲ کیلوولت بود که در حال اجرا نیز است.
رحیم شهرتی‌فر در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان‌تبریز، ابتدا در رابطه با توضیحات مشاور پروژه هتل شهریار۲ در راستای تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: با توجه به موقعیت ساخت هتل شهریار۲ که در ضلع جنوبی اتوبان شهید کسایی قرار گرفته، باید تمام دسترسی‌ها برای این پروژه قبل از شروع کار در نظر گرفته شود.
پروژه‌های سرمایه‌‌گذاری تمام آئین‌نامه‌ها را رعایت کنند
وی با بیان اینکه مسائل مربوط به تملک مسیرهای موجود در مسیر پروژه هتل شهریار۲ باید حل شود و متولیان اصلی وارد عمل شوند، ادامه داد: طبق بازدید از منطقه، ورودی و خروجی راه دسترسی به پروژه یک مسیر بوده که باید این موضوع تغییر یابد و مسیر ورود از یک طرف و مسیر خروج هم از راه دیگر باشد تا سوانح آن مسیر نیز کاهش یابد.
فرماندار تبریز با تاکید به اینکه وقتی پروژه سرمایه‌‌گذاری اتفاق می‌افتد باید به دنبال اجرای سریع آن و جلوگیری از تاخیر اجرا باشیم، گفت: تبریز در آستانه فرارسیدن تبریز ۲۰۱۸ قرار دارد و باید تمام پروژه‌ها تا آن روز به مرحله بهره‌برداری رسیده و ایمنی لازم را نیز داشته باشند.
وی با اشاره به مدت پنج ساله ساخت هتل شهریار۲ و فرصت مناسب برای تکمیل پروژهای ساخت رمپ شهرداری در کنار آن پروژه، افزود: پروژه‌های سرمایه‌گذاری با رعایت مفاد آئین‌نامه‌ها و طرح‌های جامع و تفصیلی اجرا را شروع کنند.
اهمیت فراهم کردن ایمنی
اتوبان شهید کسایی
شهرتی‌فر خاطرنشان کرد: سازمان متولی برای مسائل ایمنی اتوبان شهید کسایی و مسیر دسترسی به این پروژه، اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که باید بررسی‌های لازم در راستای ایمنی راه و مواصلات را انجام دهند.
اهمیت اجرای مسیر تونل انرژی در تبریز
فرماندار تبریز اذعان داشت: با توجه به رشد شدید مصارف ناشی از بارهای عمومی در منطقه مرکزی شهر تبریز که ناشی از اجرای طرح‌های توسعه و عمرانی شهر است، بسیار ضروری است تا در سال آینده حداکثر ۳۰۰ مگاوات در مرکز شهر ظرفیت‌سازی برای تامین انرژی انجام پذیرد. ادامه از صفحه ۱ …
فرماندار تبریز با تاکید به اینکه تبریز از بستر مناسبی برای تامین انرژی برخوردار نیست،گفت: تنها روش با استفاده از تونل انرژی و کابل‌های انتقال در سطوح ولتاژی ۲۳۰ و ۱۳۲ کیلوولت بود که در حال اجرا نیز است.
وی با اشاره به اینکه متولی این پروژه حساس و مهم شهر تبریز شرکت برق منطقه‌ای تبریز است، خاطرنشان کرد: تونل انرژی یک نیاز برای شهر تبریز است و باید این پروژه تا آغاز برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ به اتمام رسد؛ زیرا مسیر اجرایی در وسط هسته مرکزی شهر قرار دارد.
بازدید از نقاط مشخص شده جایگاه سوخت اکسپرس صورت گیرد.
فرماندار تبریز با اشاره به اینکه اجرای جایگاه سوخت اکسپرس در اصفهان بسیار بازتاب داشته و می‌توان از آن طرح موفق برای استان خود الگوبرداری کنیم،گفت: در احداث جایگاه سوخت اکسپرس با رعایت ملاحظات محیط زیستی و ایمنی از توانایی بخش خصوصی باید استفاده کرد.
وی در رابطه با گلایه مسؤولان اجرای طرح جایگاه سوخت کوچک مبنی بر اینکه پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم، افزود: متاسفانه جواب‌دهی سریع به امور در برخی موارد را پشت گوش می‌اندازیم در حالیکه باید با بررسی سریع جواب رد یا قبول داد تا طرحی با تاخیر روبه‌رو نشود.
شهرتی‌فر افزود: سنگ‌اندازی به کاری کار راحتی است ولی مهم گره‌گشایی از آن است مخصوصا زمانی که توسعه و رشد جامعه‌ای درون آن باشد.
ایجاد مسیر BRT و تراموا در مسیر میدان آذربایجان و یوسف‌آباد با مطالعه زیرساختی انجام گیرد
وی در خصوص ایجاد طرح ویژه خط اتوبوسرانی میدان آذربایجان بیان کرد: با توجه به اینکه این مسیردقیقا روی مسیر «تراموا» قرار دارد، از این رو به گونه‌ای باید ایجاد شود که در سال‌های آتی برای ساخت «تراموا» هر دو پروژه دچار مشکل نشوند.
شهرتی‌فر تاکید کرد: طرح خط ویژه اتوبوس باید با مطالعه و بررسی همه جانبه ایجاد شد تا با کم‌ترین هزینه بهترین کیفیت را داشته باشیم.
فرماندار تبریز در پایان خاطرنشان کرد: جلسات بعدی در خصوص دوربین‌های ترافیکی و لزوم افزایش آن مطابق با ۲ نیاز استان باشد و البته موضوعات عوامل ایجاد ترافیک در شهر نیز مورد بررسی قرار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز