روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 32
  • 338
  • 1,278,210
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی: نقش ولایت باعث حضور جوانان آذربایجانی در سوسنگرد شد

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گفت: نقش مرجعیت، ولایت و امامت است که جوانانی از آذربایجان می‌روند تا سوسنگرد را نجات دهند و در عراق هم با یک فتوا جوانان در مقابل تکفیری‌ها می‌ایستند و یا مانند شهدای مدافع حرم در سوریه مقاومت می‌کنند.
به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، سردار عابدین خرّم در مراسم بزرگداشت سالروز شکست محاصره و آزادسازی سوسنگرد با اشاره به نقش اشخاص در آزادسازی سوسنگرد اظهار داشت: شهید علی تجلایی مثل حضرت علی اکبر (ع) به رهبرش لبیک گفت و در این عملیات جان‌فشانی کرد.
فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی افزود: شهید تجلایی در مسجد سوسنگرد همه نیروهایش را جمع می‌کند و در سخنرانی می‌گوید «امروز باید بهشت را بخریم».
فرمانده سپاه عاشورا در ادامه سخنان خود با بیان خاطره‌ای از یکی از جانباز دوران دفاع مقدس و از نیروهای اصلی فتح سوسنگر، تاکید کرد: ناصر بیرقی می‌‌گوید، چند نفر در حصر سوسنگرد نقش کلیدی داشتند که یکی از آن‌ها حضرت امام و دیگری مقام معظم رهبری بودند؛ امام خمینی به بنی صدر پیام دادند، اگر فردا سوسنگرد آزاد نشود خودم به اهواز می‌آیم.
فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی ادامه داد: سرلشکر فلاحی، شهید چمران و شهید تجلایی از دیگر چهره‌هایی بودند که در شکستن حصر سوسنگرد نقش بی‌بدیلی ایفا کردند.
یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به عظمت کار شهدا خصوصاً شهید تجلایی، اضافه کرد: ما مدیون شهید تجلایی و ناصر بیرقی در شهر شاهین‌دژ بودیم چراکه اینها آمدند و قائله ضد انقلاب را جمع کردند.
فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود به تأثیر نقش شهدا در جامعه و جهان امروز اشاره و تاکید کرد: مقاومت شهید یاغچیان‌ها و تجلایی‌ها در لبنان و یمن مظلوم و فلسطین خودش را نشان می‌دهد چرا که امروز در یمن قهرمان همان مقاومتی وجود دارد که ما در سوسنگرد انجام دادیم و یمنی‌ها امروز با تاسی از رزمندگان دلاور ایران، مقاومت می‌کنند.
خرم با مقایسه دوران دفاع مقدس و شرایط فعلی منطقه، تصریح کرد: در زمان جنگ حضرت امام با یک حرف که «مگر جوانان اهوازی مرده‌اند» لشکری را ایجاد کرد و اهواز را از سقوط نجات داد و در عراق امروز هم، همان مرجعیت با فتوایش عراق را از دست تکفیری‌ها نجات می‌دهد.
فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در تبیین جایگاه انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: وقتی می‌گوییم انقلاب اسلامی در امتداد نهضت عاشورا است، مصداقش عراق، یمن و سوریه است و ما امروز درود می‌فرستیم به شرف رزمندگان دلاور که موجب صدور انقلاب شدند.
وی افزود: صحنه جنگ صحنه سختی است و کار هرکسی نیست که وارد آن شود، درست است که شاید پیشکسوتان جنگ کمی شکسته‌تر شده باشند، اما پیمانشان با امام و رهبری جاودانه است؛ وصیت شهید تجلایی را بخوانید، می‌گوید ما اگر در واه ولایت بمانیم، صراط مستقیم را ادامه داده‌ایم.
فرمانده سپاه عاشورا در خصوص رزمندگان دوران دفاع مقدس، جانبازان و خانواده شهدا، عنوان کرد: ما باید از این عزیزان و بزرگواران معذرت خواهی کنیم چرا که نتوانستیم وصیت امام را به کرسی بنشانیم که فرموده بود «نگذارید این پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت در پیچ و خم زندگی گرفتار بشوند».
سردار خرم فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در پایان سخنرانی با بیان اینکه ما امروز مدیون خون پاک شهدا هستیم، متذکر شد: باید به روان پاک شهدا درود فرستاد و ان‌شاءلله روزی خواهد رسید که نماز جماعت را به امام رهبر انقلاب در مسجد الاقصی خواهیم خواند و این دور از ذهن نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز