روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 299
  • 814
  • 1,336,035
فرنگی کار وزن ۷۱ کیلوگرم ایران: طلای جهان را می خواهم

«محمدعلی گرایی» افزود: قبل از آنکه در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی حضور یابم، سهمیه آن را از مسابقات قهرمانی کشور به دست آوردم و در جام جهانی سال ۲۰۱۷ و چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی در تیم ملی حضور داشتم و در نهایت کادر فنی تصمیم گرفت که من را برای مسابقات قهرمانی جهان انتخاب کند.
این فرنگی کار تیم ملی که برای نخستین بار راهی رقابت های جهانی می شود، با بیان اینکه همواره تابع تصمیمات کادر فنی است، تصریح کرد: فرشاد بلفکه و برومند اصلان حریفان من در این وزن در تورنمنت های بین المللی حضور نداشتند و با وجود چندین بار وزن کم کردن و آسیب دیدگی در بازی های کشورهای اسلامی در باکو در اواخر اردیبهشت) در رقابت انتخابی شرکت کردم. البته سه نفر نخست مسابقات انتخابی (فرشاد بلفکه، برومند اصلان و محمدعلی گرایی) یکدیگر را شکست داده بودند و به دلیل آنکه من یک دور استراحت داشتم، امتیازات من نسبت به آنها کمتر بود، اما در نهایت با تصمیم کادر فنی برای پیکارهای قهرمانی جهان انتخاب شدم.
وی با تاکید بر اینکه در مسابقات جهانی پاریس تنها به کسب مدال طلا فکر می کند، گفت: با بیشتر حریفانم که قوی ترین آنها از روسیه، جمهوری آذربایجان و مجارستان هستند، کشتی گرفته ام و شناخت لازم از آنها دارم.
این فرنگی کار شیرازی تیم ملی در خصوص آسیب دیدگی قوزک پای خود گفت: کار فیزیوتراپی را انجام می دهم و پزشکان نیز اعلام کرده اند که آسیب دیدگی من تا آغاز مسابقات جهانی (۳۰ مرداد) به طور کامل رفع خواهد شد.
گرایی ادامه داد: پس از مدت ها فرصتی برایم به وجود آمده تا بتوانم در رقابت های قهرمانی جهان حضور یابم و نهایت استفاده را از آن خواهم کرد تا بتوانم جواب زحمات کسانی را که برای من زحمت کشیده اند، بدهم.
وی گفت: نهایت آرزوی یک ورزشکار رفتن روی سکوی المپیک است و هدف اصلی من نیز بازی های المپیک است و امیدوارم در صورتی که اتفاق خاصی رخ دهد بتوانم جانشین خوبی برای امید نوروزی باشم.
گرایی بیان داشت: از کادر فنی تیم ملی و شورای فنی که به من اعتماد کردند و به عنوان نفر نخست راهی رقابت های جهانی می شوم، قدردانی می کنم و امیدوارم بتوانم جواب اعتماد آنها را بدهم.
مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد.
گرایی از فرنگی کاران خوش تکنیک و جسوری است که طی یک سال گذشته در جام باشگاه های جهان به همراه تیم سینا صنعت ایذه در مجارستان قهرمان شد و نفر اصلی تیم ملی در جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۷ در آبادان بود.
فرنگی کار وزن ۷۱ کیلوگرم ایران در چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی نیز مدال طلا کسب کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز