روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۴/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 262
  • بازدید دیروز: 1,051
  • کل بازدید ها: 720,746
فرهادیان: دوپینگ خــارج از تیم ملــی رخ داده است

رییس سازمان تیم های ملی تکواندو گفت: شاید هر ورزشکاری به اشتباه یک دارو ممنوعه مصرف کرده باشد و همین برایش دردسر ایجاد کند.
آرش فرهادیان، مدیر تیم های ملی تکواندو در واکنش به خبر مثبت شدن دوپینگ یک عضو تیم ملی نونهالان در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ در گفت و گو با “ورزش سه” اظهار داشت: متاسفانه باید بگویم که چنین مشکلی برای ما رخ داده است. در سنین پایه با اینطور مسائل روبه رو هستیم؛ اگرچه تلاش زیادی می کنیم تا ورزشکاران ملی پوش کنترل شوند. هر تکواندوکاری که در هر رده سنی وارد اردو می شود، با او درباره داروهایی که مصرف کرده، صحبت می کنیم. همچنین دفترچه های پزشکی را برای کنترل ملی پوشان در اختیارشان قرار می دهیم تا هر دارویی استفاده کردند، در آن ثبت شود.
وی افزود: یکی از ملی پوشان تیم ملی نونهالان بدون اینکه در دفترچه ثبت کند، دارویی را با تجویز یک پزشک مربوط به رشد بدنش مصرف کرده بود. متاسفانه بدون اینکه این دارو در دفترچه ثبت شود و خانواده اش به ما چیزی بگویند، این دارو مصرف شده و چنین مشکلی به وجود آمده است.
مدیر تیم های ملی تکواندو تصریح کرد: این اتفاق قبل از اینکه این تکواندوکار در اردوی تیم ملی حاضر شود، رخ داده است. ما مدارکی را آماده کردیم که به فدراسیون جهانی ضددوپینگ و فدراسیون جهانی تکواندو ارسال کنیم. باید ماجرا را شرح دهیم تا تصمیم نهایی اتخاذ شود. متاسفانه این طرز فکر در میان مردم وجود دارد که هر کسی دوپینگش مثبت اعلام شد، انگار داروی نیروزا مصرف کرده است؛ اما اینطور نیست. شاید هر ورزشکاری به اشتباه یک دارو ممنوعه مصرف کرده باشد و همین برایش دردسر ایجاد کند.
فرهادیان در پاسخ به این سوال که تکلیف قهرمانی تیم ملی نونهالان ایران چه می شود، گفت: هنوز هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ و به ما ابلاغ نشده است. باید ابتدا منتظر پاسخ اعتراضمان باشیم و سپس درباره بقیه موارد صحبت می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز