اخبار کوتاه

توزیع وسایل ورزشی و بهداشتی در مدارس آذربایجان شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از توزیع حدود ۱۱ هزار بسته تجهیزات ورزشی ـ بهداشتی در قالب کاروان نشاط و سلامت در مدارس استان خبر داد.
جعفر پاشایی در مراسم توزیع تجهیزات ورزشی بهداشتی و کیفیت بخشی درس تربیت بدنی در مدارس اظهار کرد: این تجهیزات شامل ۴ هزار بسته آموزشی ارتقای سلامت نوجوانی، ۳ هزار بسته پزشکی ـ آموزشی، ۳ هزار جعبه کمک‌های اولیه و ۳۰۰ بسته کیف ویژه مراقبان سلامت است که در بین دانش‌آموزان و معلمان توزیع می‌شود.
وی افزود: سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه دستگاه تعلیم و تربیت توجه به سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان را در اولویت برنامه‌ی خود قرار داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه بین ورزش، بهداشت وسلامت ارتباط معنی داری وجود دارد، گفت: هر اندازه به بهداشت فردی در بستر مدارس توجه کنیم به همان اندازه از هزینه درمان آحاد ملت پیشگیری کرده‌ایم.
پاشایی تصریح کرد: وظیفه ما در آموزش وپرورش فرهنگ سازی ورزش همگانی و آموزش تغذیه سالم بین دانش آموزان جهت پیشگیری از ابتلا شدن به بیماری‌هاست و چنانچه به بهداشت و سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان توجه شود نسلی سالم، شاداب و پویا در جامعه تربیت خواهد یافت.
وی با بیان اینکه ما به دنبال تربیت نسلی سالم، پویا، شاداب و اثربخش هستیم، اذعان داشت: ایرانی آباد و قدرتمند در گرو تربیت نیروی انسانی توانمند و متعهد است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد: مدیران مدارس به این امر مهم توجه داشته باشند که تعطیل کردن ساعات ورزش در مدارس به هر عنوان و بهانه‌ای قابل قبول نیست.
پاشایی در پایان با اشاره به اینکه توجه به ارتقای بهداشت عمومی در مدارس از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی در این زمینه باعث کاهش هزینه‌های درمان می‌شود.

تحویل سالانه ۱۲۰ میلیون بشکه نفت‌خام به پالایشگاه‌های تهران و تبریز

مدیر شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران از تحویل سالانه ۱۲۰ میلیون بشکه نفت خام به پالایشگاه‌های تهران و تبریز خبر داد و گفت: از این مقدار حدود ۸۴ میلیون بشکه تحویل پالایشگاه تهران و حدود ۳۸ میلیون بشکه تحویل پالایشگاه تبریز داده می‌شود.
حسن باقریان با بیان اینکه شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران به تنهایی نفت خام مورد نیاز پالایشگاه‌های تهران و تبریز را تامین می کند، اظهار کرد: این شرکت علاوه بر اینکه فرآورده مورد نیاز استان‌های تهران، البرز، قزوین، زنجان، گیلان، مازندران، سمنان و خراسان رضوی جنوبی و شمالی را تامین می‌کند، سالانه ۱۲۰ میلیون بشکه نفت‌خام به پالایشگاه‌های تهران و تبریز تحویل می‌دهد که از این میزان حدود ۸۴ میلیون بشکه تحویل پالایشگاه تهران و حدود ۳۸ میلیون بشکه تحویل پالایشگاه تبریز داده می‌شود.
وی افزود: به طور کلی شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران سالانه حدود ۲۶ میلیارد لیتر فرآورده تحویل گرفتیم و همین مقدار فرآورده تحویل انبارهای پخش داده که سوخت استان‌های مذکور تامین شود. این فرآیند توسط ۲۰۰۰ کیلومتر خط لوله که از قم شروع شده و تا تهران، گرمسار، فیروزکوه، گیلان و رشت ادامه دارد انجام می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از