روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 995
  • 857
  • 1,394,288
فرهنگی

همایش خوشنویسی اقدامی مناسب برای شناسایی استعدادهای نو

استاد خوشنویسی و پیشکسوت تبریزی برگزاری همایش خوشنویسی کتابت قرآنی را اقدامی مناسب برای شناسایی هنرمندان با استعدادهای ناشناخته دانست.
استاد تجویدی در حاشیه چهارمین همایش خوشنویسی کتابت قرآنی در محل گالری سازمان فرهنکی هنری شهرداری تبریز گفت: برگزاری چنین همایش هایی با گردهم آوردن هنرمندان شور و شوق مضاعفی را برای هنرمندان جوان و پیشکوست بوجود می آورد تا بیش از پیش به هنروری و خلاقیت روی آورند.
وی با بیان اینکه در تمامی دوره های همایش خوشنویسی کتابت قرآنی حضور یافته است؛ اظهار داشت: نقش موثر این همایش در ایجاد نشاط برای افراد باتجربه و جلوگیری از فراموشی و افسردگی انکار ناپذیر بوده و از این روست که خوشنویسان پیشکسوت هر سال از این همایش استقبال بسیار خوبی کرده اند.
استاد تجویدی در بررسی همایش خوشنویسی کتابت قرآنی تصریح کرد: خوشنویسی هنری فرهنگی بوده که سعی در ماندگار کردن شعر و ادب دارد و پرداختن به آن در زمان مشخص و در کنار دیگران کار سختی است که همایش خوشنویسی این توانایی هنرمندان را به چالش می کشاند.
استاد خوشنویسی و پیشکسوت تبریزی حضور پر شور و اشتیاق هنرمندان جوان و با تجربه را در کنار یکدیگر در همایش خوشنویسی مبنی بر حمایت آنها از اقدام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز دانست که این همایش نه تنها از هنر خوشنویسی که از هنرمندان نیز حمایت کرده است.
گفتنی است؛ همایش خوشنویسی کتابت قرآنی در چهارمین دوره خود از ساعت ۲۲ شامگاه شنبه تا سحرگاه روز یکشنبه در محل گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.

اجرای نمایش «قانلی محراب» به زبان ترکی در تبریز

 نمایش «قانلی محراب» به زبان ترکی آذری به همت دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد.
به گزارش خبر نگاران  نویسنده این نمایش علی حسن زاده و کارگردان آن اسماعیل شهبازی بوده و عطا رفیع مهر و اسماعیل شهبازی نیز بازیگران آن هستند.
این نمایش شب ۲۳ ام ماه مبارک رمضان در مسجد اشرف الانبیا مارالان با بهره گیری از تکنیک و هنر نمایش و تئاتر، برای بازگویی تاریخ، معارف و ارزش های اسلامی اجرا شد.
در سال های اخیر در حوزه هنری استان تلاش های زیادی برای پرورش و حضور گروه های متعدد و متعهد نمایشی انجام شده است.

رقابت ۱۱ هزار و ۶۰۰ داوطلب در مصاحبه دکترای آذربایجان شرقی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجانشرقی از رقابت ۱۱ هزار ۶۰۰ داوطلب در مصاحبه دکترای تخصصی در استان آذربایحان شرقی در ۶۶ رشته تحصیلی در سال ۹۶ خبر داد.
سیدجواد انگجی با اشاره به واگذاری فرآیند مصاحبه داوطلبان ورود به مقطع دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به مراکز استانها گفت: با حسن اعتماد مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار مصاحبه داوطلبان دکترا در سطح استان برگزار می شود که این امر موجب اعتبار بخشی به استانها شده و باید قدر این فرصت را بدانیم و به نحو احسن به وظایف محوله عمل کنیم.
دبیرهیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی شرقی افزود: تعداد ۱۱۶۲۴ نفر داوطلب دکترا در استان آذربایجان شرقی در مصاحبه حضوری شرکت خواهند نمود و در ۶۶ عنوان رشته به رقابت خواهند پرداخت.
انگجی از تاریخ ۳ لغایت ۶ مردادماه سالجاری به عنوان زمان برگزاری مصاحبه این استان خبرداد و تصریح کرد: ۳۱۵ نفر از اعضای هیأت علمی این استان بر اساس تخصص و گرایش و تجربه شناسایی شده اند و بصورت تیم بندی در فرآیند مصاحبه به مدت ۴ روز شرکت خواهند نمود که انشا ا… به نحو احسن به وظیفه خطیرشان عمل کنند و بدور از هرگونه اعمال سلیقه به قضاوت بپردازند.
انگجی با بیان اینکه ۵۰ درصد ارزش نمره به مصاحبه اختصاص دارد ادامه داد: ۲۰ نمره بر طبق سوابق علمی و پژوهشی و ۳۰ نمره براساس میزان پاسخ گویی و توانایی افراد در ارائه مطالب و تسلط به زبان خارجی منظور خواهد شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی از داوطلبان خواست اطلاعیه های این استان را که از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به نشانی: http://www.iaut.ac.ir و سایت اداره کل روابط عمومی این دانشگاه: http://pr.iaut.ac.ir منتشرخواهد شد پیگیری و مورد عنایت قرار دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز