از فرهنگ ایثار تا مشکل اشتغال

نشست شورای ترویج ایثار و شهادت استان محل برخورد دو اندیشه تقریبا ناهم راستا بود .
استاندار تلاش مینمود تا جلسه را به ریل فرهنگ بازگرداند اما دستگاه های متولی هرکدام به نحوی تلاش می نمودند تا مشکلات و معضلات صنفی و حقوقی کارمندان ایثارگر و یا فرزندان شهدا و ایثارگران متقاضی استخدام و اشتغال را طرح نمایند .
در سویی دیگر مجید خدابخش اصرار می نمود این جلسه که برای ترویج این فرهنگ ایثار و مجاهدت است باید محملی برای احصاء کلید واژه های ایثارگری دوران دفاع مقدس و بسط و نشر آن ها در جامعه باشد.
صمدیان مدیرکل بنیاد شهید استان نیز با اشاره به هدف این جلسات اظهار داشت، این جلسات به منظور ترویج فرهنگ شهادت در جامعه مدیریت کلان استان است .
وی با اشاره به اینکه استان ما در کشور، در تعظیم و تکریم خانواده شهدا در سال ۹۶ رتبه نخست را کسب کرده است افزود: دغدغه اصلی ما یادواره شهدا و اتمام یادمانهای گلزار شهدا در شهرهای استان است.
حسینی مدیرکل اداره کار استان با اشاره به تلاش این اداره برای حل مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگرگفت : دستگاه های دولتی مکلف به بکارگیری این افراد شده اند.
وی اظهار داشت : واحدهای تولیدی هم تکالیفی دارند و البته معافیت های مالیاتی هم دارند تا درصورت بکارگیری این دسته از کارجویان از آن بهره مند شوند.
وی همچنین به مشاوره های شغلی برای این دسته از افراد جامعه بصورت ویژه اشاره نمود.
شهردار تبریز گلایه مند از
مدیران دولتی
شهین باهر شهردار تبریز با اظهار تاسف از اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بخصوص در میان مدیران ، کمرنگ شده است گفت: برخی مدیران علاقه ای به ۵ دقیقه انجام کار بیشتر از موظفی خود ندارد که این موضوع باید بررسی شود که چرا اکنون مدیران برخلاف آن فرهنگ عمل میکنند؟
وی با انتقاد از دستگاههای دولتی نیز به عدم ورود جدی ادارات دولتی به وظیفه شان در قبال اشتغال فرزندان شهدا اشاره نمود.
البته شهردار در مقام گزارش عملکرد دستگاه متبوع خود به ساماندهی گلزار شهدا در فاز ۱ با پنج میلیارد تومان هزینه و اجرای فاز دو با اعتبار ۴ میلیارد تومانی در منطقه خطیب و شنب غازان اشاره نمود.
استاندارآذربایجان شرقی در پایان این جلسه با اشاره به درخواست اول خود در ابتدای جلسه مجددا تاکید نمود در این نوع جلسات باید نکته های کلیدی فرهنگ ایثارو شهادت مطرح شود. نکته های مدیریتی هم طرح شود بخصوص تجربه آنهایی که یک زمانی فرمانده گردان و تیپ و دسته بودند اما امروز مانند بقیه مدیران بروکراتیک عمل میکنند باید دلیل این تعارضات فرهنگ بروکراتیک با آن فرهنگ احصا شود و مورد بررسی قرار گیرد.
وی به وجود ۲۰۰۰ شهید متاهل استان و ۱۹۰۰ آزاده و ۲۳۰۰۰ جانبار متاهل استان اشاره کرد و گفت بالاخره مشکل استخدام و کار اینها هم بحثی است اما در اشتغال نباید روی استخدام حساب کنیم راههای دیگر مانند مهارت آموزی و کارآفرینی و..باید مورد تاکید قرار گیرد. چرا که دیگر دولت ظرفیتی برای استخدام ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از