روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 198
  • 801
  • 1,047,244
فرهنگ سازی اثرگذارترین اقدام در بهبود شاخص های زیست محیطی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ سازی اثرگذارترین اقدام در بهبود شاخص های زیست محیطی است و سازمان های مردم نهاد در این زمینه به عنوان بازوان ما عمل می کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی در جلسه مشترک با مجمع فعالان محیط زیست بناب، بر لزوم ورود مردم در قالب سازمان های مردم نهاد به عرصه فرهنگ سازی زیست محیطی تاکید کرد و گفت: هر جا دولت امور را خصوصاً در بخش فرهنگ سازی زیست محیطی به مردم سپرده است، موفقیت های بزرگی نصیب کشور شده است.
وی به موفقیت سازمان مردم نهاد مانند حمایت از مستمندان تبریز اشاره کرد و گفت: اینکه امروز تبریز شهری بدون گداست، مرهون تلاش های مردم همین شهر در فرهنگ سازی و انسجام برای حل مشکل نیازمندان شهر تبریز در قالب انجمن خیریه حمایت از مستمندان تبریز است و در بحث فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست هم همین طور است و ورود سازمان های مردم نهاد می تواند موفق باشد.
قاسمی افزود: ما همیشه از برای حمایت و پشتیبانی از سازمان های مردم نهاد زیست محیطی اعلام آمادگی کرده ایم و امروز هم از تخصص های فعالان زیست محیطی در کارگروه های تخصصی برای ارائه طرح ها و تصویب آن ها استفاده می کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ادامه پیشنهاد گردهمایی دستگاه های مسئول در فرهنگ سازی زیست محیطی با حضور فعالان سازمان های مردم نهاد در شهرستان بناب را ارائه داد و گفت: سازمان های مردم نهاد باید راهکارهای عملی و تخصصی ارائه دهند.
قاسمی به کمپین بدون پلاستیک اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی اثرگذارترین اقدام در بهبود شاخص های زیست محیطی است و سازمان های مردم نهاد در این زمینه به عنوان بازوان سازمان حفاظت محیط زیست عمل می کنند. در این زمینه موفقیت پلیس راهنمایی و رانندگی در فرهنگ سازی ترافیکی می تواند مورد توجه قرار گیرد.
وی در پایان گفت: فضا برای فعالیت سازمان های مردم نهاد زیست محیطی باز است و می خواهیم NGOهای استان در سطح کشور فعالیت و رقابت کنند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز