روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 121
  • 817
  • 1,357,277
فرهنگ و هنر یکی از پــایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه فرهنگ و هنر در توسعه متوازن و پایدار، نقشی تعیین کننده دارد، گفت: ‌حوزه‌ فرهنگ و هنر فضای مطمئنی برای کارآفرینی و اشتغال است.
‘محمد محمدپور’ با اشاره به اینکه ایران در گذشته‌ نه چندان دور با تکیه بر پیشینه‌ فرهنگی و هنری غنی و استوار خود،‌ کشوری پیشرو در جهان بود، اظهار داشت: متاسفانه در زمان حاضر ما با این پیشینه‌ غنی و جایگاه جهانی فاصله پیدا کرده‌ا‌یم و می‌بایست اصحاب فرهنگ و هنر برای بازیابی این جایگاه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه جایگاه تمدنی ما در طول تاریخ، اثرگذار بوده و این اثرگذاری به شکلی سیال در دنیا مشهود است، افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، جایگاه شایسته‌ ایران در حوزه‌ فرهنگ و هنر را به جهانیان بشناسانیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مقوله‌ اقتصاد فرهنگ و هنر در دنیای کنونی را مهم عنوان کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن اداره کل، این مقوله را از اهداف راهبردی خود قرار داده‌اند. کارآفرینی، تولید و ‌اشتغال فرهنگی، پاسداری از میراث و ارزش‌های فرهنگی، گسترش ارتباطات میان فرهنگی، توسعه و تعمیق سرمایه‌های اجتماعی و نشا ط اجتماعی و ظرفیت ثروت‌خیز این حوزه برای اقتصاد استان، ایجاب می‌کند که تحول و تحرک در این حوزه را یک ضرورت و رسالت ملی، منطقه‌ای و جهانی به حساب آوریم.
محمدپور، از فرهنگ و هنر در دنیای امروز به عنوان یکی از پایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهانی یاد کرد و‌ گفت: گسترش و تعمیق فرهنگ و تولید آثار هنری کمک بزرگی به رشد سریع کشورها در فرآیند توسعه پایدار، همه جانبه، موزون و متوازن می‌کند.
وی با اشاره به سهم بالای صنایع خلاق و حوزه فرهنگ و هنر در اقتصاد دنیا، خاطرنشان کرد: سهم فرهنگ و هنر در اقتصاد دنیا، سهم قابل توجهی است و این در حالی است که سهم ایران از این بازار ناچیز است و ما در دنیایی که دانایی محوری و فرهنگ محوری از شاخصه‌های اصلی آن است باید با برنامه‌ریزی و ارائه‌ راهکارهای عملی، سهم بالایی از این حوزه مهم و درآمدزا را به خود اختصاص دهیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر می‌تواند پشتوانه حوزه‌ اقتصادی باشد‌، تاکید کرد: حوزه فرهنگ و هنر هزینه بر و سربار نیست بلکه‌ حوزه‌ای ثروت‌خیز و درآمدزا است و می‌بایست تدابیری اندیشیده شود تا سرمایه‌ بخش خصوصی با پیش زمینه‌ ذهنی اینکه این بخش بدون شک آورده‌ی اقتصاد دارد، به سمت حوزه فرهنگ و هنر گسیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز