فرهنگ و هنر یکی از پــایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه فرهنگ و هنر در توسعه متوازن و پایدار، نقشی تعیین کننده دارد، گفت: ‌حوزه‌ فرهنگ و هنر فضای مطمئنی برای کارآفرینی و اشتغال است.
‘محمد محمدپور’ با اشاره به اینکه ایران در گذشته‌ نه چندان دور با تکیه بر پیشینه‌ فرهنگی و هنری غنی و استوار خود،‌ کشوری پیشرو در جهان بود، اظهار داشت: متاسفانه در زمان حاضر ما با این پیشینه‌ غنی و جایگاه جهانی فاصله پیدا کرده‌ا‌یم و می‌بایست اصحاب فرهنگ و هنر برای بازیابی این جایگاه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه جایگاه تمدنی ما در طول تاریخ، اثرگذار بوده و این اثرگذاری به شکلی سیال در دنیا مشهود است، افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، جایگاه شایسته‌ ایران در حوزه‌ فرهنگ و هنر را به جهانیان بشناسانیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مقوله‌ اقتصاد فرهنگ و هنر در دنیای کنونی را مهم عنوان کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن اداره کل، این مقوله را از اهداف راهبردی خود قرار داده‌اند. کارآفرینی، تولید و ‌اشتغال فرهنگی، پاسداری از میراث و ارزش‌های فرهنگی، گسترش ارتباطات میان فرهنگی، توسعه و تعمیق سرمایه‌های اجتماعی و نشا ط اجتماعی و ظرفیت ثروت‌خیز این حوزه برای اقتصاد استان، ایجاب می‌کند که تحول و تحرک در این حوزه را یک ضرورت و رسالت ملی، منطقه‌ای و جهانی به حساب آوریم.
محمدپور، از فرهنگ و هنر در دنیای امروز به عنوان یکی از پایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهانی یاد کرد و‌ گفت: گسترش و تعمیق فرهنگ و تولید آثار هنری کمک بزرگی به رشد سریع کشورها در فرآیند توسعه پایدار، همه جانبه، موزون و متوازن می‌کند.
وی با اشاره به سهم بالای صنایع خلاق و حوزه فرهنگ و هنر در اقتصاد دنیا، خاطرنشان کرد: سهم فرهنگ و هنر در اقتصاد دنیا، سهم قابل توجهی است و این در حالی است که سهم ایران از این بازار ناچیز است و ما در دنیایی که دانایی محوری و فرهنگ محوری از شاخصه‌های اصلی آن است باید با برنامه‌ریزی و ارائه‌ راهکارهای عملی، سهم بالایی از این حوزه مهم و درآمدزا را به خود اختصاص دهیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر می‌تواند پشتوانه حوزه‌ اقتصادی باشد‌، تاکید کرد: حوزه فرهنگ و هنر هزینه بر و سربار نیست بلکه‌ حوزه‌ای ثروت‌خیز و درآمدزا است و می‌بایست تدابیری اندیشیده شود تا سرمایه‌ بخش خصوصی با پیش زمینه‌ ذهنی اینکه این بخش بدون شک آورده‌ی اقتصاد دارد، به سمت حوزه فرهنگ و هنر گسیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از