فرهنگ

محدودیتی برای بیمه خبرنگاران و هنرمندان نیست
شادابی و نشاط و آغازمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از بهره مندی ١٨٠٢ نفر از اهالی فرهنگ و هنر استان از مزایای بیمه تامین اجتماعی خبر داد.
محمد محمدپور گفت: در حال حاضر ١٨٠٢ نفر از اهالی فرهنگ و هنر استان در حوزه هنر نمایش، موسیقی، سینما، هنرهای تجسمی، نویسندگی، روزنامه‌نگاری، قرآن و کانون‌های مساجد از مزایای بیمه برخوردار هستند .وی افزود:‌ یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ و هنر است و در همین راستا پوشش بیمه ای هنرمندان استان در دستور کار اداره کل قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: برای ثبت نام بیمه خبرنگاران و هنرمندان هیچ محدودیتی وجود ندارد و واجدین شرایط می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.
محمدپور ادامه داد: حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران در همه جوامع و دولت‌ها مطرح بوده است که به خصوص در حوزه‌های معیشتی و کاری می‌توان به بیمه‌های تأمین اجتماعی و تکمیلی اشاره کرد.
وی افزود: همچنین صندوق اعتباری هنر، که با هدف حمایت از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه کشور و براساس تکلیف برنامه سوم توسعه،‌در جهت سیاست انتقال بخشی از تصدی‌های دولت به بخش خصوصی،‌ مطرح و تصویب شده است،‌ در استان ٣٣٧١ نفر عضو دارد.
محمدپور تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر با تعهد و همکاری متقابل کارکنان دانش‌محور و مسولیت‌پذیر، با ارائه خدمات حمایتی و گسترش فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری،‌در پی پاسخگویی سریع مبتنی بر فناوری اطلاعات و فضای مجازی به نیازهای کنشگران عرصه‌ی فرهنگ و هنر است.
وی افزود: همچنین ٣٧۵ هنرمند بالای ۶٠ سال در استان از طرح تکریم و معمری بهره‌مند شده اند.
وی افزود: در طول سال ٩۵ و ٩۶ همچنین ٧۵ نفر از هنرمندان و نویسندگان از وام صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شده‌اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تاکید بر معرفی و شناسایی هنرمندان و نویسندگان شهرستانی خاطر نشان کرد: ادارات شهرستانی می توانند در اسرع وقت نسبت به معرفی هنرمندان فاقد بیمه شهرستان خود تلاش کنند تا نسبت به برقراری بیمه تامین اجتماعی اقدام شود.

روایت سریالی خانوادگی در دل طبیعت آذربـایجــان
سریال “آنام” با حضور بازیگران آذربایجانی بعد از وقفه‌ی تعطیلات نوروزی از دو روز پیش بار دیگر به روی آنتن تلویزیون رفته است .
مجموعه تلویزیونی “آنام” به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما تولید شده است.
این سریال اجتماعی در ۶۵ قسمت ۴۰ دقیقه ای به قلم امیر عباس پیام نگارش شده است.چهل و دو قسمت از این مجموعه از ۷ بهمن تا پایان اسفند ماه ۹۶ از شبکه سه پخش شد و ادامه این سریال آغاز شد و هر شب به جز جمعه ها از ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.
باز پخش این مجموعه تلویزیونی نیز ساعت ۱:۳۰ بامداد، ۹:۳۰ صبح و ۱۴:۳۰ بعد از ظهر روز بعد می‌باشد.
گلچهره سجادیه، سیروس گرجستانی، علیرضا شجاع نوری، شبنم قلی خانی، فریبا متخصص، سیامک صفری، لاله مرزبان، شهرام خزرایی، ناصر هاشمی، هادی افتخار زاده، وحید فرشی، زکیه کریمی، فیروز عاقلی، سویل شیرگیر، فاطمه حسینی، رقیه شاد خواه، سیامک افسایی، بهرام نوبری، فریبا سهرابی، تینا عبدی، رباب رضا زاده، هاله مازنی، حسین عزیزی، مهدی فتحی از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

وظیفه دولت از دیدگاه جوانان تأمین شغل است
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: وظیفه دولت از دیدگاه جوانان تأمین شغل و امنیت شغلی است.
حسین دهقانی اظهار داشت: از مسئولان و اداره ورزش و جوانان انتظار داریم تا مجمع مشورتی امور جوانان روستایی را در شهرستان اهر تشکیل دهند تا با فراهم‌سازی زمینه بتوانیم از توانمندی‌های جوانان روستایی نیز بهره‌مند شویم.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی افزود: اگر سمن‌های جدیدی در شهرستان اهر راه‌اندازی شود اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی می‌تواند برای پیشبرد برنامه‌های هر یک از سمن‌ها تا سقف ۷ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از