روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 83
  • 374
  • 1,283,008
فروش آشکار کالای قاچاق در بازار تبریز به صفر رسیده است

عضو هیات رئیسه اتحادیه کامپیوتر تبریز گفت: حجم کالای قاچاق مورد فروش به صورت آشکار به صفر رسیده است.
عباس جودی افزود : این کارگروه در تاریخ دهم مهرماه سال جاری تشکیل گردید و در پی آن درخواست تشکیل جلسه توجیهی اصناف در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت داده شد.
رئیس کارگروه پژوهش، نظارت و مبارزه با کالای قاچاق اتحادیه کامپیوتر تبریز اظهار کرد: اتحادیه کامپیوتر تبریز به منظور پژوهشهای علمی و مستند اقدام به شناسایی کل اقلام موجود و همچنین شناسایی اقلام مشکوک به قاچاق در صنف نموده است.
وی اذعان داشت: کار پژوهشی و مستند سازی برای اولین بار در کشور انجام شد و طبق آمار به دست آمده تعداد کل اقلام سخت افزاری و جانبی تحت پوشش صنف اتحادیه کامپیوتر تبریز بالغ بر ۱۰ هزار و ۶۹۵ نوع بود و از این میزان تعداد اقلام قاچاق و مشکوک به قاچاق در صنف ۸۴ نوع اعلام شد.
رئیس کارگروه پژوهش، نظارت و مبارزه با کالای قاچاق اتحادیه کامپیوتر تبریز ادامه داد: با شناسایی واحدهای عرضه کننده کالای قاچاق و بررسی عوامل و انگیزه های منجر به قاچاق کالا، اخطار حضوری به ۱۴ واحد صنفی برای جمع آوری کالاهای مشکوک به اصناف عرضه کننده این کالاها داده شد و همچنان طی انجام بازرسی های مستقیم و غیرمستقیم به صورت هفتگی این اقدامات ادامه دارد.
وی گفت: نسبت اقلام قاچاق به کل صنف زیر نظر اتحادیه کامپیوتر تبریز از نظر ریالی ۵/۳ درصد و در حال حاضر بعد از اقدامات انجام شده ، حجم کالای قاچاق مورد فروش به صورت آشکار به صفر رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین حجم کالای قاچاق موجود در بازار تبریز که زیر نظر اتحادیه کامپیوتر تبریز نمی باشند کمتر از یک درصد حجم بازار را شامل شود. این بخش از صنف زیر نظر اتحادیه چاپخانه داران و اتحادیه صنف موبایل، صوتی و تصویری است که از میان بردن این اقلام ، از طریق اتاق اصناف باید رسیدگی شود.
جودی افزود: طبق بررسی های انجام شده علل وجود کالای قاچاق در بازار تبریز عوارض و حقوق گمرکی بالای گروه کالاهای کامپیوتر شناخته می شود.
وی گفت: با توجه به حجم فیزیکی بالا و ارزش ریالی پایین کالاهای این صنف ، انگیزه کافی برای واردات قاچاق در سودگران ایجاد شده است زیرا در مقایسه هزینه گمرک با هزینه واردات غیر قانونی این روش را به صرفه دیده اند.
رئیس کارگروه پژوهش، نظارت و مبارزه با کالای قاچاق اتحادیه کامپیوتر تبریز با بیان اینکه وزن لپ تاپ ۲۰ برابر حجم یک گوشی موبایل است گفت: هزینه واردات قانونی آن تنها ۳ برابر هزینه واردات قاچاق یک گوشی موبایل است.
وی در پایان بیان کرد: کارگروه پژوهش، نظارت و مبارزه با کالای قاچاق اتحادیه کامپیوتر تبریز برای پیشگیری هر چه بهتر، با معرفی صریح اقلام قاچاق به همکاران صنف و با نصب تراکت و استند با مضامین مبارزه با عرضه کالای قاچاق در مجتمع های تجاری صنف کامپیوتر در سطح شهر تبریز سعی در آگاه سازی مردم شهر کرده است./نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز