روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 760
  • 749
  • 1,337,245
فروش خودروی دزدی به ده ها نفر

سارق حرفه ای که پس از سرقت خودرو مسروقه آن را در سایت دیوار آگهی و از این طریق از دهها نفر کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، سوم مردادماه ماموران گشت آشکار پلیس آگاهی در محدوده پاسگاه نعمت آباد به یک دستگاه خودرو ۲۰۶ مشکوک شده، در بررسی ارکان هویتی خودرو اطمینان پیدا کردند که خودرو ۲۰۶ دارای سابقه سرقت از پایگاه پنجم پلیس آگاهی است. بلافاصله مأموران به راننده ۲۰۶ دستور ایست داده اما راننده ۲۰۶ اقدام به فرار از محل کرد.
طی یک تعقیب و گریز توسط مأموران دستگیر، خودرو مسروقه توقیف و متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با دستگیری و انتقال راننده خودرو ۲۰۶ به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، بلافاصله وی بنام «مهدی» ۲۵ ساله به عنوان یکی از مجرمین حرفه ای و سابقه دار که از سال ۱۳۸۵ تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت و ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده، مورد شناسایی قرار گرفت.
صاحب خودرو ۲۰۶ پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی، ضمن شناسایی دقیق «مهدی» به عنوان سارق خودرواش گفت: حدود یک هفته پیش خودرو خود را برای فروش در سایت دیوار آگهی کرده بودم که شخص ناشناسی با شماره تلفن همراه من تماس گرفت و خودش را به عنوان خریدار معرفی کرد؛ پس از توافق اولیه در خصوص قیمت خودرو با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم و همین شخص با ظاهری بسیار آراسته به محل کارم مراجعه و در آنجا یکدیگر را ملاقات کردیم؛ پس از بازدید اولیه خودرو، به پیشنهاد این آقا و به بهانه اطمینان از سلامت بدنه خودرو به یک مغازه صافکاری در همان نزدیکی محل کار خود مراجعه کردیم؛ ابتدا او از ماشین پیاده شد و به داخل مغازه صافکاری رفت اما پس از گذشت چند دقیقه، زمانیکه از وی خبری نشد من نیز به داخل مغازه رفتم. به محض ورود به داخل مغازه، ناگهان این شخص سوار ماشین من شد و اقدام به سرقت خودرو بنده کرد و به سرعت از محل متواری شد.
مالباخته در خصوص همراه بودن نفر دوم با متهم نیز گفت: زمانی که به همراه متهم قصد سوار شدن به خودرو ۲۰۶ را داشتیم، راننده یک خودرو پراید نیز پشت سر ما به راه افتاد و تا مقابل مغازه صافکاری آمد. پس از سرقت خودرو ۲۰۶، راننده پراید نیز به سرعت از محل متواری شد و به همراه ۲۰۶ محل را ترک کرد.
با آغاز تحقیقات، کارآگاهان در بررسی سابقه سرقت خودرو ۲۰۶ اطلاع پیدا کردند که چند مالباخته دیگر نیز در طول مدت زمانی که خودرو ۲۰۶ در اختیار متهم قرار داشته اقدام به طرح شکایت از صاحب خودرو کردند. بلافاصله این اشخاص شناسایی، به پایگاه پنجم پلیس آگاهی دعوت و تمامی آنها مهدی را مورد شناسایی قرار دادند.
این افراد در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند: از طریق سایت دیوار قصد خرید یک خودرو ۲۰۶ را داشتیم؛ پس از تماس با شماره درج شده در آگهی فروش خودرو ۲۰۶ و نهایتا بازدید خودرو و توافق بر سر قیمت آن، مبلغی را (بین ۳ تا ۴ میلیون تومان) به عنوان بیعانه به صاحب خودرو پرداخت و قولنامه خرید خودرو را تنظیم کردیم اما در همین زمان، صاحب خودرو (متهم) به بهانه ای سوار ماشین شده و از محل متواری شد.
متهم پرونده که پس از شناسایی توسط شکات چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به سرقت خودرو ۲۰۶ و همچنین کلاهبرداری از خریداران خودرو ۲۰۶ اعتراف کرد.
در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد سرقت خودرو قرار گرفته بودند، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از شکات در شهرستان های بهارستان ، گلستان و رباط کریم در شهرستان کرج شدند که توسط متهم مورد سرقت خودرو قرار گرفته و با وجود کشف خودروهای آنها به صورت رها شده در مناطق غرب و جنوب غرب تهران تعدادی از شهروندان تحت عنوان مالباخته از صاحبان خودروهای کشف شده اقدام به طرح شکایت کرده بودند.
با دعوت از این افراد به پایگاه پنجم آگاهی، تمامی آنها متهم را به عنوان فردی که اقدام به فروش خودرو به آنها کرده و از هر کدام مبلغی را به بهانه ی بیعانه پول دریافت کرده، مورد شناسایی قرار دادند.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی متهم دوم پرونده بنام مهران ۲۴ ساله، کارآگاهان این پایگاه با شناسایی مخفیگاه متهم در شهرستان اسلامشهر اقدام به دستگیری وی در داخل مخفیگاهش کردند؛ این متهم نیز پس از انتقال به پایگاه پنجم آگاهی صراحتا به همدستی و مشارکت در تمامی سرقت ها اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در ادامه عنوان داشت: با توجه به ادامه تحقیقات در این پرونده و به منظور کشف و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و به ویژه شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر شده است ؛ لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز