روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 563
  • 899
  • 1,048,980
فروش لوازم خانگی با کیفیت ایرانی به نام برند خارجی

ماه هاست که موضوع لوازم خانگی سوژه داغ رسانه ها شده است و هر روز خبرهای تازه ای از گرانی کالا تا کمبود در بازار و کشف کالاهای احتکار شده در فضای مجازی منتشر می شود.
به تازگی شاهد تقلب هایی در این بخش هستیم به گونه ای که کالاهای با کیفیت تولید داخل به اسم کالاهای خارجی با چندین برابر قیمت در فضای مجازی با عنوان کالاهای مرزی و بانه ای فروخته می شود.
«محمد طحان پور» رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: تا پایان سال ۱۳۹۶ صنعت لوازم خانگی در کشور رشد خوبی داشت و در حوزه های اجاق گاز، یخچال و یخچال فریزر کالاهای رقابت پذیر را تولید می کردیم.
وی افزود: پس از نوسان نرخ ارز دیگر قاچاق کالا از شهرهای مرزی به صرفه نبود و بنابراین بسیاری افراد کالاهای با کیفیت تولید داخل را در اطراف تهران با بسته بندی های جدید و نصب برندهای خارجی و گارانتی های نامعتبر با چندین برابر قیمت می فروشند.
طحان پور تصریح کرد: این افراد با خرید شماره های تلفن که مربوط به شهرهای مرزی است، پیامک هایی را با مضمون خرید کالاهای بانه ای و مرزی ارسال می کنند و از این طریق پول های کلانی به دست می آورند.
وی گفت: البته تولیدکنندگان این کالاها نه تنها تمایلی به برخورد با این موضوع ندارند بلکه خوشحالند که می توانند کالاهای با کیفیت خود را بفروشند.
در همین رابطه چند روزی است که خبر از تقلب در فروش لوازم خانگی به گوش می رسد و اینکه در اطراف تهران کالاهای بی کیفیت چینی و یا تولیدات زیرپله ای با بسته بندی های شیک با عنوان برندهای معتبر و شناخته شده در کانال های اجتماعی تبلیغ و عرضه می شود که البته این موضوع را رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی رد کرد.
** لوازم خانگی ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشت
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره وضعیت بازار لوازم خانگی گفت: امسال تولید لوازم خانگی ۴۰ درصد کاهش داشت و از طرفی نیز واردات ممنوع شد بنابراین کالای موجود در بازار کاهش یافت.
وی افزود: برخی شرکت ها، محصول نشان های تجاری آلمانی و ترکیه ای را با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی وارد می کنند و در مقابل با نرخ ارز در بازار آزاد می فروشند و متاسفانه نظارتی هم بر آنها نیست.
طحان پور ادامه داد: افزایش قیمت لوازم خانگی از اردیبهشت امسال آغاز شد و با توجه به نوسان نرخ ارز، کمبود کالا و ممنوعیت واردات آن تاکنون ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز