روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 821
  • 1,001
  • 1,358,978
فضای مجازی به شکلی مستقیم بر فضای حقیقی تاثیر می‌گذارد

فرمانده سپاه عاشورا گفت: فضای مجازی فقط در فضای مجازی نمی‌ماند و می‌توان گفت که محتواهای این فضا به صورت مستقیم بر واقعیت تاثیر می‌گذارد.
سردار عابدین خرم در اختتامیه اولین جشنواره فعالان فضای مجازی آذربایجان شرقی که در سینما قدس تبریز برگزار شد، گفت: برای پی بردن به اهمیت فضای مجازی کافی است به فرمایش مقام معظم رهبری توجه کنیم که گفته‌اند «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب است» و «اگر رهبری اجازه می‌داد مسئولیت فضای مجازی را بر عهده می‌گرفتم».
وی با بیان اینکه فضای مجازی آنقدر عمیق است که دست یافتن به سواد مطلق در این حوزه تقریبا غیرممکن است افزود: در کشور ما بیش از ۴۷میلیون‌نفر از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند که همین باعث شده این پیام‌رسان به یک جاده یک طرفه و بی‌رقیب در کشور ما بدل شود.
فرمانده سپاه عاشورا با یادآوری اینکه برای تداوم انقلاب جمهوری اسلامی هزینه‌های بسیاری شده است، عنوان کرد: اکنون این موضوع مهم است که چقدر بتوانیم در حوزه فضای مجازی و در برابر تهدیدهای این حوزه آفند و پدافند انجام دهیم.
وی با بیان اینکه فضای مجازی درحال دگرگون ساختن آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است، تاکید کرد: فضای مجازی فقط در فضای مجازی نمی‌ماند و می‌توان گفت که محتواهای این فضا به صورت مستقیم بر واقعیت تاثیر می‌گذارد.
سردار عابدین خرم هدف فعالیت ۲۵۰شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان را از بین بردن وحدت مسلمانان و شیعیان عنوان کرد و گفت: اولین نیاز ما برای مقابله با آسیب‌های حوزه فضای مجازی، ارتقا سواد رسانه‌ای خویش است.
وی بر ضرورت شکل‌گیری جبهه نیروهای انقلابی در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: امروز هر فرد حقیقی می‌تواند در فضای مجازی به اندازه یک سازمان و ارگان فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذار باشد.
فرمانده سپاه عاشورا عنصر اندیشه و فکر را در کارهای رسانه‌ای و مجازی مهم‌تر از امکانات فیزیکی دانست و اعلام کرد: وسعت فیزیکی شرکت فیسبوک شاید به اندازه اداره استانداری آذربایجان شرقی باشد اما اینکه چقدر در دنیا تاثیرگذار واقع شده، به نوع تفکر آن‌ها بستگی دارد.
وی عدالت‌طلبی، مقابله با تبعیض، ظلم و فساد را از ویژگی‌های فضای مجازی انقلابی و اسلامی عنوان کرد و تشریح کرد: اینکه چرا برخی وزرا علی‌ٰرغم داشتن اموال و دارایی‌های زیاد باز در جلسه استیضاح از نمایندگان رای می‌گیرند، موضوعی است که باید در فضای مجازی مورد پرسش قرار بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز