روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 727
  • 771
  • 1,434,363
فعالیت دفاتر کاریابی بین‌المللی برای اعزام نیروی کار در تبریز

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: برای اعزام نیروی کار و نیز حضور نیروی کار خارجی در تبریز دفاتر کاریابی بین‌المللی با رعایت تشریفات اداری و قانونی نسبت به اعزام نیروی متخصص کار و هدایت شغلی فعالیت دارند .
میراحد حسینی در نشست بررسی راهکارهای توسعه همکاری با حضور سرکنسولگری ترکیه در تبریز و نماینده وزارت امور خارجه در تبریز، با ابراز خرسندی از حضور سرکنسولگری ترکیه در این اداره‌کل با اشاره به پیشینه دوستی ایران و ترکیه، پیشرفت‌ها و موفقیت‌های به عمل آمده را حاصل تعامل دولت و ملت ایران و ترکیه خواند و اظهار داشت: ایران و ترکیه همواره دارای فرهنگ بسیار غنی و مشترکات زیاد مانند زبان مشترک و دین مشترک، تمدن مشترک و روابط خوب و مردمانی سختکوش و تلاشگر در عرصه‌های مختلف دارند که به عنوان ذخایر عظیم و معنوی این دو کشور محسوب می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی بر ارتقاء سطح تعاملات و انتقال تجربیات و تکنولوژی‌های جدید تاکید کرد و افزود: تبریز به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور ایران همواره از جایگاه بالایی در عرصه‌های سرمایه‌گذاری، اقتصادی و فرهنگی برخوردار بوده و همواره خاستگاه نوآوری و کارآفرینی و ارزش‌آفرینی در کشور بوده است.
وی با اشاره به زورگویی‌های استکبار و باج‌خواهی‌های آنان از ایران اسلامی گفت: ملت ایران مردمانی آزاده و تحت تاثیر هیچ نوع فشار و تهدیدی قرار نمی‌گیرند و در مقابل زورگویی‌ها ایستاده‌اند و فشارهای اقتصادی نتوانسته است اراده مردم قهرمان ایران را تضعیف کند بلکه توانسته‌ایم به موفقیت‌های چشمگیری در صنایع مختلف دست یابیم.
حسینی اضافه کرد: کشور و مردم ما در شرایط برابر و عادلانه حاضر است با تمام کشورها رابطه برقرار کند اما روابط ما با کشور همسایه دوست و ترکیه عالی است.
وی ارتباطات فیمابین را در تعاملات و منافع مشترک منطقه‌ای و توسعه منطقه و بسترسازی برای سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع و گردشگری اثربخش توصیف کرد و گفت: برای اعزام نیروی کار و نیز حضور نیروی کار خارجی در تبریز دفاتر کاریابی بین‌المللی با رعایت تشریفات اداری و قانونی نسبت به اعزام نیروی متخصص کار و هدایت شغلی فعالیت دارند و براساس فعالیت کمیته استانی صدور پروانه اشتغال برای نیروی کار خارجی براساس قوانین و ضوابط مربوطه با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در این اداره‌کل صورت می‌گیرد، به‌طوریکه براساس نیاز کارخانجات و درخواست آنان با همکاری دستگاه‌های مربوطه ظرف یک هفته ویزای کار صادر می‌شود.
حسین گنگور سرکنسولگری ترکیه در تبریز نیز در این نشست با ابراز خرسندی از این دیدار با استقبال از سخنان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسریع در امور مشترک و تشریفات اداری مربوط به نیروی کار و سرمایه‌گذاران این کشور بر تعاملات بیشتر تاکید کرد و افزود: تبریز و استان آذربایجان‌شرقی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و ما امیدواریم بتوانیم با گسترش تعاملات و فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری از ظرفیت‌های مشترک استفاده کنیم.
در این نشست همچنین موسوی مدیر نمایندگی امور خارجه در تبریز این نشست را نقطه عطفی در توسعه ارتباطات و نیز مسوولیت‌های مشترک در قبال نیروی کار و سایر بخش‌ها خواند و بر لزوم تشکیل جلسات و نشست‌های تخصصی به صورت سه ماه یک بار با هدف بررسی قوانین و مقررات فیمابین تاکید کرد.
در این نشست محسنی کارشناس اشتغال اتباع خارجی این اداره‌کل هم با قدردانی از همکاری‌های صورت گرفته بر لزوم آگاه‌سازی و آشنایی از قوانین و مقررات جاری در خصوص اشتغال و سرمایه‌گذاری تاکید کرد.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی در جمع‌بندی این نشست با اشاره به اینکه حمایت‌های خوبی از طرح‌های سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، تصریح کرد: ما شاهد اجرای طرح‌های خوب و موفق در شهرک‌های سرمایه‌گذاری خارجی هستیم و آمادگی داریم تا زمینه‌های لازم را برای سرمایه‌گذاری‌های جدید فراهم کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز