روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
فعالیت سامانه پیشرفته جلوگیری از قاچاق در ارس

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در سفر به منطقه آزاد ارس و بازدید از پاسگاه ها و نوار مرزی شهرستان جلفا، گفت: سامانه پیشرفته جلوگیری از قاچاق و سیستم به روز مانیتورینگ در منطقه آزاد ارس فعال است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در بازدید از پاسگاه ها و نوار مرزی ارس، گفت: منطقه آزاد ارس از جمله مجهزترین و به‌ روزترین سامانه‌ کنترل قاچاق در کشور را مهیا کرده است و راه اندازی این سامانه توسط مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس شایسته تقدیر است.
امام جمعه تبریز افزود: وجود سامانه مانتورینگ اقدام مبارکی در منطقه آزاد ارس است که برای جلوگیری از تخلفات و قاچاق کالا بسیار مهم است.
وی تاکید کرد: لزوم حمایت از کالای ایرانی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و باید جلوی واردات کالاهایی که مشابه ایرانی دارند، گرفته شود.
حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق نیز یکی از الزامات موفقیت در اقتصاد مقاومتی است و خوشبختانه منطقه آزاد ارس در این زمینه اقدامات ارزشمندی انجام داده است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: رونق اقتصادی ارس قطعا به برکت امنیتی هست که مرزبانان غیور و رزمندگان اسلام در این منطقه ایجاد کرده اند و نیروهای حافظ مرزهای کشور باعث برقراری امنیت شده است.
امام جمعه تبریز تاکید کرد: توفیق حضور در منطقه آزاد ارس و پاسگاه های مرزی مستقر در این منطقه مایه مباهات و خوشحالی است، چراکه امنیت این بخش از مرزهای کشور با حضور مرزبانانی میسر می شود که مشغول حراست از مرزها هستند.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز ضمن دعوت از نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی برای بازدید از طرح های صنعتی و اقتصادی منطقه آزاد ارس، گفت: در وضعیت کنونی کشور، مناطق آزاد می توانند به عنوان موتور پیش برنده اقتصاد کشور، فعالیت کنند.
محسن نریمان تصریح کرد: منطقه آزاد ارس می تواند کمک کند که توان اقتصادی استان زرخیز آذربایجان شرقی ظهور بیشتری پیدا کرده و منطقه آزاد ارس به عنوان مکملی برای ارتقای جایگاه اقتصادی استان است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با حضور در منطقه آزاد ارس از پاسگاه های هنگ مرزی شهرستان جلفا بازدید کرده و در جریان فعالیت های مرزی انجام گرفته در این منطقه قرار گرفت.
محسن نریمان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این بازدید، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم را همراهی کرد.
فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی، رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی آذربایجان شرقی، امام جمعه منطقه آزاد ارس، سرپرست فرمانداری، فرمانده هنگ مرزی و برخی مسئولین شهرستان جلفا نیز در این بازدید حضور داشتند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در این سفر از پاسگاه مرزی مارازاد، ریاحی و پل چوبی بازدید کرد. بازدید از دفتر امام جمعه منطقه آزاد ارس، مزار شهدای ۱۳۲۰، مسجد در دست احداث جلفا، مزار شهدای گمنام شهرستان و اتاق مانیتورینگ ارس از دیگر بخش های این سفربود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز