روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 258
  • 702
  • 1,334,459
فعالیت متکدیان اتباع خارجی به هیچ عنوان زیبنده جامعه نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد غیرقابل قبول وزارت کشور درساماندهی اتباع بیگانه، گفت: آمار متکدیان خارجی در کشور کمتر از ۳۰ درصد است.
سلمان خدادادی در خصوص اظهارات معاون اجتماعی مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور مبنی بر اینکه ۳۰ درصد متکدیان خارجی هستند، اظهار داشت: وزارت کشور مسؤولیت پیگیری و ساماندهی اتباع بیگانه را برعهده داشته و وجود ۳۰ متکدی خارجی در کشور به هیچ عنوان آمار قابل قبولی نخواهد بود، بنابراین وزارت کشور مسؤول اصلی ساماندهی و مقابله با فعالیت اتباع بیگانه و بازگشت آنها به کشور خودرا دارد.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه فعالیت متکدیان و به ویژه حضور اتباع بیگانه در میان این افراد به هیچ عنوان زیبنده جامعه نیست، افزود: اکثر اتباع بیگانه متکدی به صورت غیرمجاز وارد کشور شده و این موضوع حاکی از آن است که نه تنها هیچ اقدامی تاکنون در جهت جمع‌آوری متکدیان انجام نشده بلکه وزارت کشور نیز به مسؤولیت اصلی خود در ساماندهی اتباع بیگانه عمل نکرده است.
وی با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در ساماندهی اتباع بیگانه و برخورد با فعالیت‌های غیرقانونی این افراد در مشاغل گوناگون، تصریح کرد: اینکه مسؤولان وزارت کشور تنها به طرح آمار اکتفا می‌کنند، نشان از آن دارد که دستگاه‌ها و نهادها به دنبال اجرای وظایف خود نیستند؛ البته این آمار معاون اجتماعی مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشورخیلی قابل استناد نیست، اما وزارت کشور بهتر است به جای طرح آمار به وظایف ذاتی خود در ساماندهی اتباع بیگانه توجه کند.
خدادادی با بیان اینکه حضور تعداد اتباع بیگانه میان متکدیان بسیار کمتر از آمار اعلامی وزارت کشوراست،گفت: واقعیت‌های جامعه درخصوص آمارفعالیت اتباع بیگانه میان متکدیان چیزدیگری است، اما وزارت کشور باید پاسخ دهد که چرا تاکنون اقدامی درجهت بازگشت اتباع بیگانه غیرمجاز به کشورشان انجام نداده است زیرا حضور متکدیان نشان از میزان فقر و نیازمندی درجامعه داشته و دراین میان برخی به صورت تشکیلاتی و باندی فعالیت می‌کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های فعال درعرصه فرهنگی باید درکنار وزارت کشور اقدامات قابل قبولی را درجهت کاهش تعداد متکدیان در کشور انجام دهند، گفت : ضمن اینکه مردم نیز نباید به این افراد ترحم کنند؛ زیرا کمک‌های مردمی تعداد این افراد را درجامعه افزایش می‌دهد، بنابراین با شرایط حمایتی را از سوی دستگاه‌ها برای افراد نیازمند به وجود آورد.
معاون اجتماعی مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با اشاره به اینکه ۳۰ درصد متکدیان اتباع خارجی هستند،گفت: جمع‌آوری متکدیان باید در فرآیند اجتماعی حل شود. شاید بتوان به افرادی که در قالب باندهای سازمان یافته فعالیت می‌کنند، عنوان مجرم داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز