فعالیت ۱۱۲ کتابخانه فعال در استان

شهرام خدائی مدیر کل امور کتابخانه های آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تعداد اعضای فعال کتابخانه ها اظهار داشت : ۱۱۱۰۵۳نفر در استان آذربایجان شرقی اعضای فعال وجود دارد وتعداد نسخه های کتاب ۲۳۶۳۳۴۱ عدد می باشد .
مدیر کل امور کتابخانه های آذربایجان شرقی بیان کرد : از نظر سرانه مطالعه کشور آمار دقیقی وجود ندارد و نیاز به تحقیق و پژوهش جامع در این زمینه احساس می شود.
خدایی گفت: در سال ۹۲ ، نود و هشت کتابخانه نهادی و ۲۹ کتابخانه مشارکتی وجود داشته که این آمار در سال ۹۷ ، به ۱۱۲ کتابخانه نهادی و ۳۱ کتابخانه مشارکتی با سایر دستگاه ها و سازمان ها رسیده است .
مدیر کل امور کتابخانه های آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۳ کتابخانه سیار در سطح استان وجود دارد خاطر نشان شد : ۳ کتابخانه سیار در سطح استان وجود دارد که با حضور در مناطق محروم و روستاهای کم برخوردار استان به ارائه خدمات کتابخانه ای می پردازند.
خدائی ادامه داد : با توجه به سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبنی بر توسعه و ترویج عادت به مطالعه از سنین کودکی ، در تمامی کتابخانه های نهادی استان به جز یک کتابخانه ، بخش کودک ایجاد شده و به صورت فعال در حال اجرای برنامه های متنوع فرهنگی می باشد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از