روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 279
  • 771
  • 1,433,915
فعالیت ۲۷۱ مرکز ترک اعتیاد در استان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی از فعالیت ۲۷۱ مرکز ترک اعتیاد در این استان خبر داد.
بهروز مهدوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان هریس گفت: در این مراکز معتادان خود معرف توسط کارشناسان مسئول تحت درمان و آسیب شناسی قرار گرفته و زیر کنترل هستند تا در سریع ترین زمان ممکن اعتیاد خود را ترک کنند . در حال حاضر حدود ۷۰ هزار نفر معتاد در استان به صورت خود معرف در مراکز ترک اعتیاد ، دوران درمان را سپری می کنند .
مهدوی همچنین میزان شیوع اعتیاد در بین دانشجویان و دانش آموزان استان را هم به ترتیب چهار و یک درصد ذکر کرد و گفت: طی سال های اخیر اعتیاد در بین بانوان استان نیز به شدت افزایش یافته است و سن اعتیاد هم کاهش محسوسی نسبت به سال های قبل داشته است .
وی با اشاره به برنامه‌های سند ملی پنج ساله موادمخدر تا پایان سال ۱۴۰۰ گفت : در این سند سه برنامه راهبردی اساسی کاهش عرضه موادمخدر، کاهش تقاضا و مسائل مدیریتی در حوزه‌های فرابخشی تدوین شده وبراساس آن موظف هستیم آمار اعتیاد را ۲۵ درصد ‌کاهش دهیم .
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی پیشگیری را بهتر از درمان عنوان کرد و افزود: بهترین و کم هزینه ترین راهکار مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد افراد سالم جامعه است که با اقدامات فرهنگی و آگاهی رسانی با استفاده از برنامه های محله محوری می توان از آلوده شدن سایر افراد جامعه جلوگیری کرد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز