روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
فعالیت ۲۸ کارگاه بازسازی و مرمت میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعال بودن ۲۸کارگاه بازسازی و مرمت میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی در سه ماهه اول سال ۹۶ خبر داد.
مرتضی آبدار با اشاره به عملکرد حوزه میراث‌فرهنگی اظهار کرد: در راستای حفظ و صیانت از اماکن و محوطه های تاریخی و آمادگی هر چه بیشتر برای میزبانی از گردشگران و نیز رویداد تبریز ۲۰۱۸، پروژه بهسازی و عملیات مرمتی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان به جد در حال پیگیری است.
وی افزود: در اجرای این پروژه می توان به مرمت بخش هایی از موزه آذربایجان، موزه قاجار، مسجد کبود ، پشت بام بازار، مسجد جامع اهر، عمارت اربابی وینق، مسجد شیخ شهاب الدین اهری، گنبد کبود مراغه و …. از مهمترین کارگاه های فعال در حال حاضر استان هستند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان تعداد حرایم ثبتی استان را ۵ مورد اعلام کرد و از خانه سلطان قرایی، خانه لاله ای، خانه کمپانی، مدرسه رشدیه و … نام برد.
او افزود : در سال گذشته شش اثر تاریخی و یک اثر معنوی نیز در استان به ثبت رسیده است که در بخش آثار تاریخی حمام اسپراخون، پل قزل کورپی، خانه کلکته چی ، کاروانسرای جانانلو، خانه و باغ تیل و پل دهخوارگان و در بخش آثار معنوی از ثبت شیوه پخت سنتی صابون مراغه از این جمله اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز