روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 746
  • 700
  • 1,332,686
فعال سیاسی اصولگرا: دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست

دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: اگر رئیس جمهوری همه عزم خودش را برای حل مشکلات مصرف کند و قویترین افراد هم در کابینه انتخاب شوند باز هم به تنهایی قادر به حل مشکلات نخواهند بود.
جواد آرین منش در آستانه مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم، افزود: دولت در یک شرایط بسیار سخت و بحرانی کار خود را آغاز می کند.
وی ادامه داد: رئیس جمهوری منتخب و دولت در شرایطی کار خودشان را آغاز می کنند که با ابرچالشهای داخلی مثل بیکاری، رکود طولانی، آسیبهای اجتماعی، نارسایی نظام بانکی و دهها مساله و مشکل دیگر مواجه هستند.
این فعال سیاسی گفت: رئیس جمهوری هم باید به مطالبات رهبری و هم به خواسته های مردم پاسخ دهد و وعده هایی را که در دوران انتخابات بیان کرده تحقق ببخشد؛ این رسالت سنگین و کار عظیم را هیچ دولت و رئیس جمهوری بدون حمایتهای رهبری و هماهنگی قوای سه گانه و مشارکت مردم نمی تواند به انجام برساند.
وی افزود: علاوه بر عرصه داخلی در عرصه منطقه ای هم با چالشهای سیاسی مواجه هستیم؛ عملکرد کشورهای همسو با آمریکا همچون عربستان، شیطنت های تروریسم منطقه ای و مشکلاتی که در منطقه و عرصه بین المللی وجود دارد بخش دیگری از چالشهای پیش روی رئیس جمهوری و دولت آینده هستند.
آرین منش ادامه داد: رئیس جمهوری از یک سو باید نگاهش به مسائل داخلی باشد، از سوی دیگر باید نگاهش به مسائل منطقه ای و مراقب باشد که مشکلات منطقه ای برای کشور ایجاد نشود؛ از سوی دیگر در پی تحقق بخشیدن مفاد برجام و تعامل با دنیا و استفاده از سرمایه گذاریهای خارجی باشد.
وی گفت: با توجه به همه اینها، کمبود منابع داخلی و بیکاری فزاینده به یک عزم ملی، همدلی و هماهنگی میان قوای سه گانه و مشارکت مردم در حل مشکلات کشور نیاز است.
این فعال سیاسی افزود: در گام نخست، انتخاب کابینه پیش روست که هنوز از فهرست کامل اعضای کابینه اطلاعی در دست نیست ولی قاعده این است که چون مشکلات کشور فراتر از توان یک دولت است پس مجلس، قوه قضاییه، نهادهای نظامی، انتظامی، سپاه، ارتش و همه و همه باید دست به دست هم بدهند و با همدلی و هماهنگی در جهت حل مشکلات کشور گام بردارند.
دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی ادامه داد: اگر میان نیروهای داخلی تقابل به وجود بیاید و اختلاف سلیقه های سیاسی و فکری به شکاف بین دولت و مجلس، دولت و قوه قضاییه، دولت و نیروهای نظامی و انتظامی، دولت و سپاه انجامد انرژی و توان کشور به حاشیه ها رانده می شود و قادر به حل مشکلات کشور نخواهیم بود.
وی در ارتباط با احتمال حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: معتقدم تندروی های آمریکا به خصوص در ارتباط با نقض برجام و اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران بگونه ای است که بین اروپا و آمریکا یک شکاف ایجاد شده است.
آرین منش افزود: آمریکایی ها در عرصه بین المللی در قبال ایران دچار نوعی انزوا و تک روی شده اند؛ اروپائیان هم که منافع خودشان را در تداوم و تحقق برجام می دانند لذا مایل به قطع ارتباط اقتصادی و سیاسی با ایران نیستند و به شکل علنی نشان می دهند مثل گذشته مایل به همراهی با آمریکا نیستند. این پیام، پیام مثبتی است.
وی گفت: در صورتی که بتوانیم منافع متقابل با اروپایی ها را تعریف کرده و در پی داشته باشیم تحریم های آمریکایی نمی تواند برای ما مشکل آفرین باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز