روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 30
  • 857
  • 1,393,323
فــرجام مرد دو زنه ا ی که ۶ نفر را کشت

به دنبال اعلام نظریه پزشکی مبنی برمجنون بودن مرد دوزنه که درجنایتی هولناک، چند تن از اعضای خانواده‌اش و ساکنان یک مجتمع مسکونی را دریکی ازمحله‌های اطراف تهران به رگبار گلوله بسته و ۱۸ زن و مرد و کودک را به خاک و خون کشیده بود، رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.
با صدور گواهی جنون ازسوی پزشکان قانونی ودرپی گذشت ۷ سال از وقوع جنایت هولناک درقلعه حسن خان، حکم قصاص این مرد نقض شده و قرار است پرونده بار دیگر در دادگاه کیفری تحت بررسی قرار گیرد تا قضات دادگاه کیفری تهران با توجه به نظر پزشکان قانونی درباره او تصمیم بگیرند.
در این جنایت تکان‌دهنده که شامگاه یکم شهریور سال ۸۸ رخ داد مرد ۶۷ ساله‌ دو زنه که اسلحه به دست داشت وارد ساختمان پنج طبقه‌اش شد و ابتدا یکی از همسران خود و دخترش را به رگبار گلوله بست و سپس به سمت همسایه‌ها هجوم برد که در این واقعه ۶ زن و مرد کشته و ۱۲ نفر هم زخمی شدند. او سپس به پشت‌بام خانه دوید و دیوانه‌وار به طرف همسایه‌ها و مردمی که در خیابان جمع شده بودند، شلیک کرد تا اینکه مأموران پلیس در جریان کشتار هولناک و جنون‌آمیز مرد خشن قرار گرفتند و تیم‌های عملیاتی بسرعت ساختمان پنج طبقه را محاصره کردند. درحالی که مرد جنایتکار به سوی مردم تیراندازی می‌کرد و مشخص نبود چند نفر هدف گلوله قرار گرفته‌اند مأموران به مرد مسلح دستور دادند تا خود را تسلیم کند. اما وی هیچ اعتنایی به اخطارهای پلیس نکرد و سرانجام مأموران تک تیرانداز، مرد مسلح را نشانه رفتند و او را به دام انداختند.براساس اوراق پرونده این مرد پس ازمحاکمه به شش بار قصاص محکوم شده بود تا اینکه حکم براساس تصمیم قضات دیوان‌عالی کشورنقض شد و رسیدگی به پرونده این‌بار در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و مستشاران دادگاه- کیخواه و حسینی- دردستورکارقرارگرفت.در این دادگاه قضات پس ازتحقیقات تخصصی، تصمیم گرفتند قاتل را که به هیچ عنوان راضی به اعزام به پزشکی قانونی نبود به کمیسیون هیأت سه نفره معرفی کنند تا کارشناسان درباره سلامت روانی او تصمیم‌گیری کنند. بالاخره هم او انتقال یافت و پس از بررسی‌های لازم، گزارش کمیسیون پزشکی قانونی صادر شد.
در این گزارش آمده است: «متهم به قتل از نوعی اختلال شدید روانپزشکی رنج می‌برد و او به علائم روانپریشی و خلقی از نوع دوقطبی مبتلا است. شواهد نشان می‌دهد او در زمان ارتکاب قتل‌ها نیز تحت تأثیر این موقعیت روانی قرار داشته است که با توجه به خطرناک بودن این اختلال و احتمال بروز رفتار‌های خشونت‌آمیز مشابه ضروری است متهم در یک مکان مناسب و با رعایت اقدامات تأمینی و حفاظتی تحت درمان روانپزشکی قرار گیرد. و تا زمان رفع حالت خطرناک، با تأیید سازمان پزشکی قانونی نگهداری و حفاظت شود. ضمن اینکه در شرایط فعلی نگهداری از او در زندان امکانپذیر است.»
با اعلام این نظریه، قضات دادگاه بزودی وارد شورخواهند شد تا برای این پرونده با توجه به جنون قاتل تصمیم‌گیری کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز