روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
فناوری

رتبه ۶۷ ایـــــران در سرعت دانلود

ایران در فهرست رتبه‌بندی شاخص سرعت دانلود تلفن همراه جهان به رتبه ۶۷ دست یافت. این شاخص در ایران ۱۶/۷۴ مگابیت برثانیه محاسبه شده که از متوسط جهانی ۲۰/۲۸ مگابیت برثانیه کمتر است.
Speedtest.net یک خدمت مبتنی بر وب است که تحلیلی رایگان از پارامترهای دسترسی به اینترنت در سراسر جهان فراهم می‌کند. این وب سایت که به شرکت«Ookla» تعلق دارد آگوست گذشته ابزار «شاخص جهانی Speedtest» را رونمایی کرد. این ابزار سرعت اینترنت در سراسر جهان را رصد می‌کرد.
طبق سنجش‌های Speedtest سرعت دانلود تلفن همراه جهان طی ۱۲ ماه گذشته ۳۰/۱ درصد و سرعت آپلود تلفن همراه نیز ۳۸/۹ درصد افزوده شده است. این ابزار همچنین نشان داد سرعت دانلود پهنای باند ثابت نیز ۳۱/۶ درصد بهبود یافته است. این درحالی است که متوسط سرعت دانلود تلفن همراه ۲۰/۲۸ و دانلود پهنای باند ثابت ۴۰/۱۱ مگابایت برثانیه اعلام شده است.
طبق این شاخص، سرعت دانلود تلفن همراه در ایران ۱۶/۷۴ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود موبایل Mbps ۸/۳۷ است. در همین راستا رتبه ایران در این بخش ۶۷ است. اما در حوزه سرعت دانلود با پهنای باند ثابت ایران با سرعت دانلود ۱۰/۲۸ مگابیت برثانیه و آپلود Mbps ۴/۹۲ در رتبه ۱۰۵ قرار دارد. این درحالی است که نروژ با سرعت دانلود تلفن همراه ۶۲/۶۶ مگابایت برثانیه در رتبه اول این فهرست قرار دارد. پس از آن هلند با سرعت Mbps ۵۳/۰۱ و ایسلند باMbps ۵۲/۷۸ مگابیت در ثانیه قرار گرفته‌اند. در شاخص سرعت دانلود با پهنای باند ثابت نیز کشور سنگاپور با سرعت ۱۵۳/۸۵ مگابیت برثانیه در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن ایسلند با سرعت Mbps ۱۴۷/۵۱ و هنگ کنگ با سرعت Mbps ۱۳۳/۹۴ قرار دارند. در هر حال ماه نوامبر Speedtest اعلام کرد سرعت دانلود تلفن همراه در ۱۱۹ کشور بیش از متوسط جهانی ۲۰/۲۸ مگابیت برثانیه است. همچنین در ۱۳۴ کشور این شاخص کمتر از متوسط جهانی است. پهنای باند در ۷۱ کشور بالاتر از متوسط جهانی و ۱۸۵ کشور کمتر از این شاخص است.
همچنین کشورهای لائوس، ویتنام، ترینیداد، هنگ کنگ و لبنان شاهد بیشترین افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه بودند.

توقف عرضه اینترنت نامحدود  توسط شرکت مخابرات

سخنگوی شرکت مخابرات ایران از استقبال ۱۴۷ هزار نفر شامل مشتریان بسته‌های قبلی مخابرات و مشتریان جدید از بسته‌های مدل غیرحجمی اینترنت براساس مصرف منصفانه خبر داد.
محمد رضا بیدخام، سخنگوی شرکت مخابرات ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با اشاره به وضعیت کاربرانی که از اینترنت حجمی مخابرات استفاده می‌کنند، گفت: مخابرات خود را ملزم می‌داند تا به مشترکان سرویس مناسب ارائه دهد و رضایت مشتریان را کسب کند بر همین اساس، مشترکانی که عضو اینترنت حجمی شرکت مخابرات هستند، تا زمانی که قرارداد آن‌ها ذکر شده است بدون هیچ مشکلی می‌توانند از سرویس‌های حجمی استفاده کنند اما پس از مدت زمان قرارداد باید به مدل غیر حجمی بر اساس مصرف منصفانه مهاجرت کنند.
مشترکان اینترنت حجمی مخابرات در صورتی که قصد داشته باشند سرعت یا حجم خود را تغییر بدهند بر اساس مدل جدید اینترنت با آن‌ها قراردادی منعقد می‌شود که برای کاربر مقرون به صرفه‌تر است. در حقیقت اگر مشترکی حجم خود را تمام کرده باشد، خرید حجم جدید بر اساس مدل جدید اینترنت مقدور است اما در صورتی که مدت زمان سرویس و حجم مصرفی باقی مانده باشد، در حال تعریف فرآیندی برای انتقال مشترک به مدل جدید اینترنت بر اساس مصرف منصفانه هستیم.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران درباره فروش اینترنت نامحدود گفت: عرضه سرویس‌های مبتنی بر اینترنت نامحدود متوقف شده و دیگر اینترنت نامحدود به کاربران ارائه نمی‌شود. مخابرات به مشتریان متقاضی برای اینترنت حجمی یا غیر حجمی بر اساس مصوبه کمیسیون ۲۶۶ تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سرویس‌هایی مبتنی بر مدل اینترنت غیر حجمی با سقف مصرف منصفانه عرضه می‌کند.
بیدخام با بیان این که دسترسی مشترکان قبلی اینترنت نامحدود قطع نمی‌شود، خاطر نشان کرد: سیاست شرکت مخابرات استفاده تمامی مشترکان از سرویس‌های مدل جدید اینترنت است. دسترسی مشترکان قبلی اینترنت نامحدود که به صورت دوره‌ای اقدام به پرداخت مبلغی برای سرویس اینترنت می‌کنند، به هیچ وجه قطع نمی‌شود مگر آن که از سوی مشترک درخواست شود که سرویس قطع یا به مدل جدید اینترنت غیر حجمی بر اساس مصرف منصفانه تغییر پیدا کند. وی با اشاره به مدت زمان تغییر سرویس از مدل‌های قبلی به سرویس‌های مخابرات مبتنی بر مدل اینترنت غیر حجمی بر اساس مصرف منصفانه گفت: مشترکان قبلی از جمله مشترکان اینترنت حجمی و نامحدود برای تغییر به سرویس‌های جدید اینترنت مخابرات به دفاتر مخابراتی مراجعه کنند یا با سامانه ۲۰۲۰ تماس حاصل کند.
بیدخام یادآور شد: عملیات انتقال نیاز به صرف زمان خاصی ندارد و به صورت آنی انجام می‌شود. همچنین ارائه سرویس‌های مبتنی بر مدل جدید اینترنت به مشترکان جدید در اسرع وقت صورت می‌گیرد.
وی تاکید کرد: از زمان ارائه بسته‌های اینترنت غیر حجمی بر اساس مصرف منصفانه مخابرات تا به امروز استقبال بسیار خوبی شده است. هم اکنون ۱۴۷ هزار نفر شامل مشتریان بسته‌های قبلی مخابرات و مشتریان جدید از بسته‌های جدید اینترنت استفاده می‌کنند.
سخنگوی مخابرات درباره نهایی شده تعرفه ارائه شده از سوی مخابرات نیز اظهار کرد: تعرفه ارائه شده از سوی مخابرات نهایی نیست و برای رصد بازار است؛ امیدواریم بسته بهتری را بتوانیم به مشترک ارائه بدهیم اما هم اکنون برنامه‌ای برای تغییر بسته‌های فعلی وجود ندارد و تغییر بسته‌های اینترنت در آینده با نیازسنجی مشترکان انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: مشترکان برای مشاهده سرعت سرویس و حجم مصرف شده از بسته‌های مدل اینترنت غیر حجمی بر اساس سقف مصرف منصفانه می‌توانند به سایت مخابرات ایران مراجعه کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز