روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 400
  • 863
  • 1,353,736
فهم های غلط از انقلابیگری

مانند بسیاری دیگر از واژه های پرکاربرد سیاسی در کشور، انقلابیگری هم جزو آن دسته از مفاهیمی است که اجماع نظری بر روی تعریف آن وجود ندارد. هرچند در سنوات پیش رهبر معظم انقلاب کلیاتی از این واژه را بیان نمودند اما آنهایی که ادعای انقلابیگری بیشتری دارند، کمتر به آنها ملتزم مانده اند.
رهبری چند خصلت عمومی مانند استکبارستیزی ، کارکردن بیش از حد موظفی، داشتن روحیه ایثار و.. را بعنوان مولفه های مهم انقلابیگری برشمرده اند.
همینجا بحث را نگه می داریم تا برویم به سراغ بلایی که بر سر این واژه آورده اند.
اخیرا یکی از همین مدعیان انقلابیگری که اتفاقا نفوذ زیادی هم در بدنه حزب اللهی کشور دارد ، بیان نموده است کسانیکه برجام را امضا کرده اند، ضد انقلاب هستند و اینها انقلاب را درک نکرده اند و … درواقع این سخنران محترم ، یکی از اقدامات مهم نظام را که اتفاقا با وفاق عمومی همه مسئولین ارشد حاصل شده است نماد ضدانقلابیگری معرفی می نماید.
البته وی بغیر از رهبر انقلاب بقیه مسئولین تراز اول کشور را در جرگه ضدانقلاب و یا اقلا غیر انقلابی آورده است تا نشان دهد آنچه در کشور اتفاق افتاده و مسئول وضع موجود است، تقصیر انقلاب نیست و قاعدتا ضدانقلاب نفوذی مسئول شرایط فعلی است.
اینجا نکته ظریفی وجود دارد. این فرد یا کسانیکه در راهپمایی ۲۲ بهمن که حسب فرمایش رهبری بنا بود جای تصفیه حساب سیاسی نباشد اما باز عقده گشایی کردند، چرا از درک این نکته عاجزند که اینگونه دفاع کردن آنها از انقلاب، آسیب آفرین است.
سخت نیست فهمیدن این نکته که انتخاب مسئولینی چون رییس جمهور و مجلس و قوه قضاییه تابعی از عملکرد نهادهای انقلابی بوده است .
اینکه انتخاب مردم بخش اعظم داستان انقلاب بوده است، و اینکه بنیانگذار انقلاب ولی نعمت جامعه را مردم میدانسته اند و بالاتر از آن سخت نیست بدانیم رییس جمهور منتخب تنها بعد از تنفیذ رهبری مشروعیت می یابد و… حال باید تاکید کنیم هرچه هست از سه ضلعی:
الف. مردم
ب. نهادهای انقلابی
ج.مسئولین منتخب مردم سرچشمه گرفته است.
اگر منتخبین مردم را به نفوذ و.. متهم می کنیم یقینا داریم دو ضلع دیگر را هم قاطی متهمین می کنیم . اینکه برای دفاع از انقلاب بخواهیم مسئولین را وارد دوقطبی انقلابی و غیر انقلابی کنیم، کاری جز بازی در زمین دشمن و آسیب رساندن به وحدت مورد نیاز نظام نیست.
کوتاه سخن آنکه اقلا این دوستان نمیخواهند تعریف صحیحی از انقلابیگری در جامعه نهادینه گردد چرا که ظاهرا از نظر آنها، تعاریف باید خودشان را با این حضرات وفق دهند نه بر عکس.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز