روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 101
  • 639
  • 1,435,137
فوتبال جام ملت های آسیا آمــاری که امیــد قهرمانی ایران را پررنگ می کند

متحده عربی آغاز خواهد شد که آمار و سابقه این رقابت ها، امید ایران را برای قهرمانی پررنگ نشان می دهد.
هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا یک ویژگی خاص دارد. این نخستین بار است که این رقابت ها با حضور ۲۴ تیم برگزار می شود؛ موضوعی که هم تعداد مسابقات را بیشتر از دوره های قبل کرده و هم پای برخی تیم های سطح پایین را به جام باز کرده است. از آغاز برگزاری جام ملت های آسیا ۱۶ دوره می گذرد و در آستانه دوره هفدهم نگاهی به آمار و ارقام این رقابت ها و جایگاه و رتبه های ایران و سایر رقبا خالی از لطف نیست.
ژاپن با چهار بار قهرمانی، بیشترین عنوان برتر جام را از آن خود کرده است. بعد از ژاپن، ایران و عربستان سعودی هر کدام سه بار جام قهرمانی را بالای سر برده اند. دو تیم ملی ایران و کره جنوبی بیشترین حضور را با آمار ۱۳ دوره داشته اند. بعد از این دو، تیم ملی چین ۱۱ بار، کویت ۱۰ بار، قطر، عربستان سعودی و امارات ۹ بار و عراق و ژاپن نیز با ۸ حضور در جدول تاریخ رقابت ها جای گرفته اند.
از لحاظ تعداد مسابقات، ایران و کره جنوبی رکورد دارند. هر کدام از این دو تیم ۶۲ مسابقه را در جام ملت های آسیا تجربه کرده اند. چین با ۵۱، عربستان با ۴۴، کویت با ۴۲ و ژاپن با ۴۱ مسابقه در رده های بعدی قرار گرفته اند. ایران از لحاظ تعداد پیروزی در مسابقات با ۳۷ برد، صدر نشین است. کره جنوبی ۳۲ مسابقه را برده است و ژاپن ۲۴ مسابقه را به سود خود تمام کرده است. بیشترین باخت را نیز در تاریخ جام، چین با ۱۸ شکست به خود اختصاص داده است.
ایران همچنین در تعداد گل زده نیز بیشترین آمار را در تاریخ جام ملت های آسیا ثبت کرده است و ۱۱۹ گل را در دروازه های رقبا جای داده است. بعد از ایران کره جنوبی ۱۰۰ گل زده است. چین به ۸۱ گل رسیده و ژاپن ۸۰ گل زده در کارنامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز