روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 128
  • بازدید دیروز: 1,913
  • کل بازدید ها: 528,675
فوتبـــــال ایــران رو به نابودی می‌رود

پیروانی گفت: هیچ کدام از تیم‌های لیگ برتر فوتبال حرفه‌ای نیستند، پس چرا می‌گوییم لیگ ما حرفه‌ای است؟
غلام حسین پیروانی در گفت وگو با ایسنا درباره علت انحلال تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران گفت: نداشتن مدیریت و نبود سرمایه‌گذاری کافی تیم‌ها را به نابودی می‌کشاند. متاسفانه سازندگی در ایران از بین رفته است. تیمی مثل فجر سپاسی استعداد یابی می‌کرد و بازیکن می‌ساخت و تیم‌هایی که پول داشتند خیلی راحت این بازیکن‌ها را می‌بردند. البته بازیکن‌ها هم حق داشتند. امید روانخواه، سیاوش اکبرپور، رضاعنایتی، مهدی رحمتی، علی علیزاده و … همه از امیدهای فجر بالا آمدند.
او در ادامه اظهار کرد: من اسم کسی را نمی‌آورم. به بعضی از افراد می‌گویند: “اسپانسر بیاور تا مربی شوی.” مطمئنا فوتبال ایران رو به نابودی خواهد رفت چرا که ساختار درستی ندارد. کدام تیم فوتبال را می‌شناسید که بدهی نداشته باشد؟ نرخ قرارداد بازیکن‌ها بالا رفت و مدیران از پس این ارقام برنیامدند. فواره چون بلند شود سرنگون شود.
پیشکسوت فوتبال ایران درباره خصوصی‌سازی تیم‌های لیگ برتری تصریح کرد: اگر تیم‌ها خصوصی شوند اولین باشگاه‌هایی که زمین خواهند خورد همین پرسپولیس و استقلال است. هیچ چیز فوتبال ما حرفه‌ای نیست. سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی، به عمل کار برآید ز سخندانی نیست.
او در ادامه گفت: کدام یک از تیم‌های ما حرفه‌ای هستند؟ به عنوان مثال استادیوم اختصاصی تیم استقلال کجا است که بتواند بلیت فروشی و تبلیغات کند؟ اسم تیم‌ها فقط حرفه‌ای است. فوتبال ایران دارد از بین می‌رود. باید جلوی این اتفاق را گرفت. فوتبال ما ناپاک است؛ نه این که در آن دزدی می‌کنند بلکه از این جهت ناپاک است که تا بازیکن می‌آید شکوفا شود مسئولان تیم می‌گویند، ۱۰ میلیون تومان بده تا اسمت را وارد لیست کنیم! کدام یک از تیم‌های جهان این مصیبت‌ها را دارند؟ خواهید دید فوتبال ما از این بدتر هم می‌شود. امثال مهدی طارمی و سروش رفیعی برای این به کشورهای عربی می‌روند که می‌دانند در فوتبال ایران پول درنمی‌آورند.
این پیشکسوت فوتبال در پایان درباره تیم لیگ یکی برق جدید شیراز هم گفت: این تیم در پایان نیم فصل اول چند تا از بازیکن‌هایش را فروخت چون پول نداشت تا نیم فصل دوم را ادامه دهد. با این شرایطی که تیم برق جدید دارد محال است به لیگ برتر صعود کند. پادشاهی علم و طبل و سپاه می‌خواهد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز