روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 377
  • 753
  • 1,437,279
فوت ۲/۵ میلیون نوزاد تازه متولد شده

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: هر سال در سراسر جهان ۳۰ میلیون نوزاد نارس متولد یا بیمار می‌شوند که به فوت ۲/۵ میلیون نفر از آنان منجر می‌شود.
در این بررسی آمده‌ است: در میان نوزادان تازه متولد شده افرادی که نارس به دنیا آمده‌اند، هنگام تولد دچار آسیب مغزی شده یا به نوعی عفونت باکتریایی شدید مبتلا شده‌اند. آنان بیشتر در معرض مرگ و معلولیت هستند.
«عمر عبدی» – معاون مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) – گفت: ارائه خدمات درمانی مطلوب در زمان و مکان مناسب به مادران و نوزادان می‌تواند در وضعیت سلامت آنان تاثیر بسزایی داشته باشد.
سالانه میلیون‌ها نوزاد نارس و بیمار و مادران آنان به دلیل دریافت نکردن خدمات درمانی مناسب جان خود را از دست می‌دهند.
در گزارش یونیسف و سازمان بهداشت جهانی (WHO) آمده‌ است: بدون ارائه خدمات درمانی ویژه بسیاری از نوزدان پرخطر در ماه نخست تولدشان جان خود را از دست می‌دهند. درسال ۲۰۱۷، حدود ۲/۵ میلیون نوزاد تازه متولد شده فوت کرده‌اند که علت مرگ اغلب آنان بیماری‌های قابل پیشگیری بوده‌ است. همچنین دیگر نوزادان مبتلا به بیماری‌های مزمن به دریافت مراقبت‌های ویژه در تمام طول عمر خود نیاز پیدا کرده‌اند.
به گفته کارشناسان تا سال ۲۰۳۰ در ۸۱ کشور جهان، جان ۲/۹ میلیون زن و نوزاد با کمک فناوری‌های هوشمند حفظ خواهد شد.
همچنین تا سال ۲۰۳۰ تقریبا ۶۸ درصد از مرگ و میرهای نوزادان با رعایت نکات ساده‌ای از قبیل تغذیه انحصاری با شیر مادر و تماس پوستی نوزاد با مادر قابل پیشگیری است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز