روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۱/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 165
  • 501
  • 1,256,097
فیسبوک همچنان مشغول جاسوسی است

گروه بین الملل حفظ حریم خصوصی بین المللی اعلام کرد که برخی از برنامه های فیس بوک در حال سرقت و اشتراک گذاری داده های کاربران ستند.
به نظر می رسد فیس بوک عمدا تخلفی اشکار را نادیده می گیرد و اجازه می دهد اطلاعات کاربران رصد شده و به اشتراک گذاشته شود.
در ماه دسامبر، Privacy International و شرکت امنیتی موبایل” Mobile Mobilsicher” هر دو گزارش دادند که بسیاری از برنامه های محبوب به طور خودکار داده های کاربران را با فیس بوک به اشتراک می گذارند، حتی اگر کاربران حساب فیس بوک نداشته باشند یا از پلت فرم فیس بوک خارج شوند باز هم سرقت ها ادامه دارد.
حریم شخصی بین المللی اعلام کرد که این موضوع را با هیئت نظارت بر دادرسی اروپا و نظارت بر حفاظت از داده های اروپا مطرح کرده است. افزون براین گروه مذکور به کاربران هشدار داده که بهتر است برنامه های جانبی را از فیس بوک خود پاک کنند.
برخی برنامه ها که توسط انجمن بین المللی حریم خصوصی متهم شده اند، اتهامات را پذیرفته اند و قول اصلاح داده اند اما برخی دیگر مثل yelp اتهامات را رد کرده اند . سخنگوی Yelp در یک ایمیل گفت : “ما فقط برنامه های تبلیغاتی را در برنامه های خود در فیس بوک اجرا می کنیم و برای انجام این کار، برنامه اندروید را راه اندازی کرده ایم. در ضمن ما از شناسه های ناشناس استفاده می کنیم و هیچ اطلاعات شخصی را با فیس بوک رد و بدل نمی کنیم.”
با این وجود با توجه به پرونده سیاه فیسبوک و ماجرای کمبریج آنالیتیکا طی سال گذشته نمی توان چندان اطمینانی به این ادعا و وعده داشت و هنوز هم بسیاری از افراد تصور می کنند این یک وعده توخالی است و فیس بوک واقعا در حال رصد اطلاعات کاربران است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز