روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
فیلتر اینستاگرام بحث انحرافی افکار عمومی است

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمان پارک شهر رادیو تهران بود.
وی در پاسخ به پرسش مجری برنامه سید حسین حسینی که آیا پیام های اینستاگرام و توئیتر را خودشان چک می کنند، گفت: در روز وقتی را برای پیام های اینستاگرام و تویتر می گذارم و مطالعه می کنم.
وی درباره زمزمه هایی که برای بستن اینستاگرام شده است، افزود: زمزمه ها برای بستن شبکه های اجتماعی مطلب جدیدی نیست، اما بحث فیلتر اینستاگرام بحث انحرافی افکار عمومی از موضوع شفاف سازی که رخ داده است. اتاق فکری هایی پشت این مسئله است که اینها را بیان می کنند. فضای کشور روی مطالبه شفاف سازی است، تکلیف ارزهایی که گرفته شده است مشخص شود یک خانمی سوژه خبری بزرگ کل دنیا می شود و در این رابطه صحبت می کنند، به نظر من طبیعی نیست.
حسینی در ادامه درباره سرویس های ارزش افزوده اپراتورهای تلفن همراه که به هر نحوی قصد عضویت کاربران را دارند و مشترکان را در یک سرویس اتوشارژ دیگری عضو می کنند. پرسید که آیا این امکان وجود دارد که چارچوب و قوانینی گذاشته شود که حداقل به آنها اطلاع رسانی شود و بدانند که این اتفاق برای آنها افتاده است؟ گفت:
ما اینجا دو مسئله داریم یکی بحث اتوشارژ که در رابطه با بسته مصرفی خود اپراتور است که ما شاهد بودیم که به صورت اتوماتیک شارژ می کنند. الان با این مسئله برخورد شده و جلوی آن گرفته شده است. در حال حاضر به صورت دو مرحله ای و در رابطه با خود اعتبارات مربوط به اپراتور این فرایند اجرا شده است.
اما این موضوع بحث ارزش افزوده است و ارزش افزوده الزاما خود اپراتور نیست، اپراتور فراهم کننده یک زیرساختی است که عده ای از شرکت های کسب و کار کوچک که در این حوزه فعالیت دارند با گرفتن سرشماره ،کسب و کاری را راه اندازی می کنند و در این مسئله کلاهبرداری و سوء استفاده می کنند. مثلا با عنوان های جذاب و البته فرینده و دروغ پیامک می دهند که این کد را به این شماره ارسال کنید. با فریب دادن مشترک این کد ارسال می شود و یک پولی از حسابشان کسر می شود، اپراتور در پاسخ به مشترک می گوید که به درخواست خودتان عضو شده اید. این پدیده پدیده ای است که به درستی به آن اشاره کردید این مشکلی که برای مردم ایجاد کرده اند و کلاهبرداری و سوء استفاده می شود، ما دستور العمل را داده ایم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز