روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 987
  • 849
  • 1,360,899
قائم مقام شهردار بندرعباس عنوان کرد : پیگیری اختصاص ۳۵۰ هکتار زمین جدید برای ساماندهی بافت‌های فرسوده بندرعباس

قائم مقام شهردار بندرعباس گفت: شهرداری بندرعباس به طور جدی پیگیر اختصاص ۳۵۰ هکتار اراضی جدید از وزارت راه و شهرسازی به منظور ساماندهی بافت‌های فرسوده است.
جعفر بهاری در دیدار با جمعی از مردم ساکن در محلات و مناطق حاشیه‌ای شهر بندرعباس اظهار کرد: شهرداری به طور جدی پیگیر اختصاص ۳۵۰ هکتار زمین در حریم شهر بندرعباس برای ساماندهی به منظور جایگزینی با قطعات بافت‌های فرسوده است تا مردم بتوانند خانه‌های جدید خود را در نقطه جدید بنا کنند.
وی افزود: وضعیت تراکم جمعیت در برخی از محلات حاشیه‌ای و فرسوده شهر بندرعباس به گونه‌ای است که امکان نوسازی درجا در این مناطق وجود ندارد و باید با اختصاص زمین معوض نسبت به حل این مشکل در بندرعباس اقدام کرد.نوع بافت و وضعیت معابر مناطق حاشیه‌ای و فرسوده به گونه‌ای است که امکان ارائه خدمات شهری را سلب کرده است.
بهاری گفت: شهرداری بندرعباس برای ارائه خدمات ایمنی به این مناطق نیز با چالش مواجه است چرا که امکان عبور بسیاری از خودروهای امدادی از معابر این محلات وجود ندارد و باید هر چه سریع‌تر با همکاری مردم ساکن در این محلات، فکری اساسی داشته باشیم.بندرعباس بر روی کمربند زلزله در کشورمان است و بر همین اساس باید ساخت و سازهای شهری را ایمن‌سازی کنیم تا در صورت وقوع زمین‌لرزه شاهد کمترین خسارت به مردم باشیم.اگر زمین ۳۵۰ هکتاری سریع‌تر در اختیار شهرداری قرار گیرد ما می‌توانیم زیرساخت‌های لازم را در این منطقه ایجاد کنیم و سپس فرآیند انتقال جمعیت از بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای را با توافق دو طرفه انجام دهیم.بهاری تأکید کرد: وسعت بافت‌های فرسوده در کل کشور ۶۴ هزار هکتار است و ما در بندرعباس نیز حدود ۴۳ درصد شهرمان بافت فرسوده است و جز با مشارکت و همکاری مردم، نمی‌توان در این زمینه کاری را پیش برد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز