روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 755
  • 721
  • 1,335,677
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی: تکمیل طرح های مسکن مهر طبق دستور رئیس جمهوری تا پایان سال

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: طرح های مسکن مهر در سراسر کشور مطابق دستور رئیس جمهوری، تا پایان سال جاری تکمیل و بر اساس اولویت به متقاضیان واگذار خواهد شد.
احمد اصغری مهر آبادی در فرمانداری شهرستان آستارا افزود: بخش عمده مشکلات ما در مسکن مهر، مربوط به طرح هایی است که توسط تعاونی ها و به خصوص در حوزه مشاغل آزاد اجرا شده است.
وی بیان کرد: در طرح هایی که بر اساس تفاهم نامه سه جانبه احداث می شود، با مشکلات کمتری مواجه هستیم و مشکلات تعاونی ها را در استان ها دسته بندی کرده ایم و درباره حدود ۵۰ هزار واحد مشکل دار، در روزهای آینده تصمیمات نهایی اتخاذ خواهد شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر ادامه داد: وجود مشکل در احداث ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر دور از انتظار نیست اما عزم دولت، برطرف کردن مشکلات و تسریع اجرای طرح هاست.
مهرآبادی با اشاره به اینکه رسیدگی به تخلفات مسکن مهر از طریق دستگاه قضایی پیگیری می شود، تصریح کرد: تحویل زمین برای ساخت، پیگیری تسهیلات بانکی و افزایش وام از ۲۰۰ به ۴۰۰ میلیون ریال توسط وزارت راه و شهرسازی طی ۲ سال گذشته انجام شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ واحد مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در آستارا آماده واگذاری است، اظهار کرد: باید کارگروه پیگیری مشکلات مسکن مهر این شهرستان تشکیل شود تا در کنار هیات تسویه، متقاضیان واقعی شناسایی شده و واحدهای خود را تحویل بگیرند.
وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی آمادگی کمک مالی برای تکمیل مسکن مهر را دارد، خاطرنشان کرد: تا پایان مهرماه طرح های مسکن مهر استان اردبیل خاتمه می یابد و ۲ روز دیگر جشن اختتامیه طرح های مسکن مهر در استان یزد برگزار خواهد شد.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت: همزمان با پیگیری های قضایی متخلفان مسکن مهر آستارا، باید پیشرفت فیزیکی واحدهای آنها نیز پیگیری شود.
محمدرضا داوودی با اشاره به اینکه برای پیگیری مسائل مسکن مهر آستارا پس از انحلال تعاونی ها، هیات تسویه تشکیل شد، افزود: بررسی مسائل مالی، احصاء اعضای تعاونی ها، پیگیری نتایج حسابرسی و برگزاری مجمع سالیانه از وظایف این هیات است.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ متقاضی مازاد بر طرح ۹۰۰ واحدی مسکن مهر آستارا وجود دارد، اضافه کرد: باید این موضوع به صورت جدی از طریق محاکم قضایی پیگیری شود.
داوودی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هر کسب و کاری می تواند به عنوان وزارت میان بخشی، ورود و به تشکیل تعاونی اقدام کند و وظیفه وزراتخانه تنظیم ارکان تعاونی است و در پیگیری جزئیات تخصصی آن دخالت نمی کند.
مجتمع ۹۰۰ واحدی مسکن مهر آستارا در زمینی به مساحت ۳٫۲ هکتار، در ۹ بلوک ۱۰ و ۱۱ طبقه با زیربنای هر واحد ۹۰، ۸۴ و ۷۰ متر مربع در حال تکمیل است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز