روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 545
  • بازدید دیروز: 544
  • کل بازدید ها: 529,636
قابلیت‌های فضای سایبر وارد حوزه مدیریت شهری شده است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: به دلیل منطبق بودن حوزه سایبر بر سیستم، در شهر هوشمند یک رابطه سیستمی بوجود می‌آید که باعث می‌شود کارکرد‌ها و گره‌ها به یکدیگر وابسته شوند.
سردار غلامرضا جلالی دراولین «کارگاه و نشست توجیهی شهر هوشمند» که با اشاره به جابجایی تغییر نظامات جمعیتی از روستا‌ها به شهر‌ها بعد از انقلابی اسلامی گفت: حدود ۷۲ درصد از جمعیت کشور، شهرنشین می‌باشد و امروز با شرایطی مواجه هستیم که بیشتر جمعیت در شهر‌ها هستند که باعث شده است کشور و نظام و دولت، ‌ مجموعه‌ای از خدمات، زیرساخت‌ها و کارکرد‌ها را در شهر متمرکز کند. سازمان پدافند غیرعامل در موضوعات زیرساخت، تاسیسات، مراکز و ساختمان‌ها و ابنیه متمرکز بوده است و مباحث پدافند غیرعامل را دنبال می‌کند و در چند سال گذشته یکی از شاخص‌ها و رکن‌ها در پدافند غیرعامل مسئله حفاظت و صیانت از مردم در برابر تهدیدات مرتبط با پدافند غیرعامل در مباحث شهری است.
جلالی در تعریف شهر گفت: از یک منظر، شهر به محلی گفته می‌شود که همه سیستم‌های خدماتی، زیرساختی و کارکردی در یک محیط جغرافیایی درجهت خدمت اهداف شهر به هم منطبق و متمرکز می‌شود و باعث بوجود آمدن الزامات و هدف واحد و هم افزایی و همگرایی از جنس زیرساختی و شهرسازی و مدیریتی بین همه سیستم‌های درون شهر می‌شود.
او اظهار کرد: ایجاد همگرایی و هم افزایی بین همه سیستم‌هایی که درون شهر وجود دارد الزامی است و باید به این مسئله از جنس زیرساختی، شهرسازی ومدیریتی توجه شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز