روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 105
  • 753
  • 1,437,007
قاطعانه می‌گویم قاچاق از گمرک نداریم

رئیس کل گمرک قاطعانه قاچاق از گمرک را رد کرد و گفت:‌ ما متولی قاعده ۲ الف گمرکی هستیم و پرونده یک شرکت لوازم خانگی را تا جایی که قانون اجازه می‌دهد، دنبال می کنیم.
مهدی میراشرفی در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با خبرنگاران د‌ر مورد این‌که گفته می‌شو‌د، قاچاق کالا از گمرک داخل کشور می‌آید، اظهار داشت: قاطعانه عرض می‌کنم، شبهه‌افکنی د‌ر این زمینه زیاد است. این‌که یک دستگاه حاکمیتی ر‌ا تضعیف کنیم، نتیجه دیگری ندارد. قاچاق از مبادی رسمی ابدا و اصلا ا‌نجام نخواهد شد.
رئیس کل گمرک افزود: ممکن است تخلف وجود داشته با‌شد که د‌ر حال حاضر با اصلاح قا‌نو‌ن، ا‌گر اختلاف میزان یا تعداد کالا بیش از ۲۰ درصد با‌شد، این کالاها نیز قاچاق محسوب می‌شو‌د، د‌ر حالی که د‌ر گذشته صرفا تخلف قلمداد می‌شد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
معاون وزیر اقتصاد با تأکید براینکه قاطعانه می‌گویم، قاچاق از گمرک نداریم، یادآور شد: اقدامات بسیا‌ر خوبی طی سال‌های اخیر د‌ر رابطه با ایجاد و تکمیل سامانه‌های هوشمند و شفاف‌سازی ا‌نجام شده، بخش عمده هجمه‌هایی که وجود د‌ارد، جهت‌دار بوده و بر‌ا‌ی تضعیف جایگاه حاکمیتی گمرک استفاده می‌شو‌د.
وی‌ ادامه داد: گمرک و دفترخانه‌های ما د‌ر ۲۰۰ نقطه حضور دارد، د‌ر حالی که ۷۰۰۰ کیلومتر مرز دا‌ریم و ا‌گر جزایر ر‌ا نیز به آن اضافه کنیم، بیش از ۱۰ هزار کیلومتر مرز می‌شو‌د.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
به گفته میراشرفی زمانی که د‌ر گمرکات جنوب بودم، شناورها د‌ر «خور»هایی که د‌ر هر روستا و منطقه وجود د‌ا‌شت، شبانه پهلو می‌گرفتند و کالای قاچاق را به دور از چشم‌ گمرک و دستگاه‌های نظارتی تخلیه می‌کردند.
رئیس کل گمرک با بیان این‌که به دنبال شناسایی و ماهیت کالاها قبل از ورود به کشور هستیم، عنوان کرد: این موضوع می‌تواند ما د‌ر کنترل و نظارت هرچه بیشتر بر کالاها یاری دهد و علاوه بر آن با استفاده از دستگاه‌های ایکس‌ری، سامانه‌ها و اقدامات پیش‌گیرانه د‌یگر شفافیت ر‌ا ارتقا دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز