روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
قالیبافان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند

مدیر صندوق اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایرآذربایجان‌شرقی گفت: تمام قالیبافان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.
محمد نظری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام حمایت از قالیبافان فاقد بیمه تامین اجتماعی در استان اظهار داشت: تمام افرادی که در حرفه قالیبافی (اعم از زن و مرد) اشتغال داشته و به هر دلیلی از بیمه تامین اجتماعی برخوردار نیستند، می‌توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان عضو شده و بیمه خود را پرداخت کرده و از خدمات بیمه‌ای این صندوق بهره‌مند شوند.
وی افزود: توسعه خدمات بیمه در روستاها یکی از اولویت‌های مهم این صندوق بوده و از آغاز فعالیت این صندوق تا سال ۹۷ فعالیت‌های موفقی را در استان نسبت به سایر استان‌ها داشته و پیش‌بینی افزایش افراد تحت پوشش را نسبت سال قبل داریم.
نظری، در خصوص تعداد بیمه‌شدگان استان در مدت زمان فعالیت این صندوق در استان افزود: از مجموع ۳۶۱ و ۳۰۵ نفری که به عنوان سهمیه استان آذربایجان‌شرقی برای سال ۹۶ اختصاص یافته بود تعداد ۱۷۱ هزار و ۱۸۷ نفر تا به امروز تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان قرار گرفته‌اند که این تعداد افراد تحت پوشش به لحاظ تعداد استان آذربایجان‌شرقی رادر رتبه اول کشور قرار داده است.
وی ادامه داد: در بحث شرایط سنی و شمول بیمه صندوق ،تمام افرادی که در روستاها،عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ساکن هستند، می‌توانند از خدمات بیمه‌ای این صندوق بهره‌مند شوند.
نظری اذعان داشت:پس از ابلاغ اصلاحیه از اداره مرکزی صندوق به استان‌ها کشاورزانی که ساکن شهر بوده و در روستاها کار کشاورزی و یا صنوف مرتبط در خارج از شهر دارند، می‌توانند پس از ارائه مستندات و احراز هویت به عضویت این صندوق درآیند.
نظری با اشاره به اینکه شرایط پرداخت حق بیمه در این صندوق اختیاری است،افزود: پرداخت حق بیمه اعضا در این صندوق اختیاری بوده و افراد می‌توانند با توجه به هشت سطح درآمدی تعیین شده یکی را انتخاب کرده و نسبت به پرداخت حق بیمه آن سطح درآمد به صورت سالانه اقدام کنند.
وی، مجموع مستمری‌بگیران از این صندوق را در استان ۱۱ هزار و ۶۱۸ نفر گفته و ادامه داد: از این تعداد ۵ هزار و ۳۶ نفر مستمری‌بگیر بازنشستگی پیش از موعد تعداد۲۵۵ نفر از کار افتاده و ۶ هزار و ۲۵۵ نفر مستمری‌بگیر خانواده افراد فوت شده در استان است.
وی با تاکید براینکه دو برابر میزان پرداختی اعضا را دولت پرداخت می‌کند، افزود:از سطح درآمدی که اعضا در حین عضویت انتخاب می‌کنند، میزان پنج درصد از سطح درآمد به عنوان حق بیمه باید پرداخت شود و دو برابر این مبلغ را دولت تقبل کرده و در واقع در مجموع ۱۵ درصد سطح درآمد افراد به صندوق واریز می‌شود.
وی از حمایت این صندوق از طرح‌های کارآفرینی در روستاها خبرداد و تصریح کرد: براساس برنامه‌های ابلاغی از مرکز تسهیلات ویژه‌ای برای اشتغال‌زایی و کارآفرینی در روستاهای استان در نظر گرقته شده و الویت استفاده از تسهیلات با اعضایی هست که دارای بیش از سه سال سابقه بیمه در صندوق باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز