روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 651
  • 849
  • 1,360,563
قتل معلم به خاطر ۴۰۰ هزار تومان

معلم بازنشسته قربانی سرقت ۴۰۰ هزار تومانی مرد سرویسکار شد.
به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت ۱۵روز ۲۵ بهمن ماه از طریق مرکز فوریت‌ های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر اعلام شد که چند ساعت است که از داخل یک واحد آپارتمانی در منطقه تهرانسر – شهرک فرهنگیان بوی شدید گاز استشمام می‌شود؛ بلافاصله مأموران کلانتری و در ادامه تیم آتش نشانی در محل حاضر شده و پس از ورود به داخل خانه با جسد خانم ۶۵ ساله‌ای در قسمت پذیرایی خانه روبرو شدند.
با اطلاع خبر کشف جسد به پلیس آگاهی، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل و تیم بررسی صحنه پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل حاضر شده و با بررسی صحنه کشف جسد اطمینان پیدا کردند که متوفی به شیوه خفگی به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان قصد داشتند با به آتش کشیدن منزل مقتول آثار جنایت خود را از میان بردارند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی با اشاره به تحقیقات میدانی گسترده انجام شده در این پرونده، افزود: با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که مقتول معلم بازنشته‌ای بوده که در محل سکونتش به پاکدامنی، حسن شهرت و رفتار شناخته شده بوده و پس از فوت تنها پسرش، از چند سال پیش به تنهایی در این خانه زندگی کرده است. همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول از اردیبهشت ماه، بازسازی محل سکونتش را آغاز کرده و قصد داشته تا پس از تکمیل روند بازسازی، خانه را در اختیار اعضای خانواده‌ پسر مرحومش قرار دهد.
سرهنگ حمید مکرم با اعلام خبر دستگیری متهم پرونده در کمترین زمان و اعتراف متهم در کمتر از ۲۴ ساعت از لحظه‌ دستگیری، ادامه داد: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی سوابق افرادی که به اسامی مختلف برای بازسازی به محل سکونت مقتول تردد داشتند، از میان این افراد اقدام به شناسایی مجرم سابقه داری به نام بهرام۴۰ ساله کردند که پیش از این یک بار به اتهام سرقت دستگیر و روانه‌ی زندان شده بود.
با شناسایی «بهرام» به عنوان متهم احتمالی پرونده، اقدامات پلیسی ویژه‌ای جهت بررسی فرضیه ارتکاب جنایت توسط بهرام در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و نهایتا با جمع بندی شواهد، دلایل و مستندات غیر قابل انکار، کارآگاهان در ساعت ۱۵ روز گذشته اقدام به دستگیری بهرام کردند.
بهرام پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی، ابتدا منکر هرگونه اطلاع از مرگ مقتول شد، اما در ادامه‌ تحقیقات پلیسی، در ساعت ۲۳ لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.
بهرام در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:برای کار تأسیساتی و تکمیل سیستم گرمایشی خانه (سیستم شوفاژ) به خانه متوفی تردد داشتم و طی این مدت اطلاع پیدا کردم که ایشان به تنهایی زندگی می‌کند؛ با اطلاع از موضوع، تصمیم به سرقت گرفتم تا اینکه به بهانه‌ تکمیل کار خود به خانه‌ی متوفی رفتم؛ او را خفه کردم؛ به دنبال طلاجات و وجوهات نقد داخل خانه گشتم؛ طلا و جواهراتی داخل خانه نبود؛ نهایتا با سرقت ۴۰۰ هزار تومان قصد خارج شدن از خانه را داشتم، اما پیش از آن تصمیم گرفتم تا ابتدا خانه را آتش زده تا آثار سرقت و جنایت باقی نماند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز