روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 40
  • 514
  • 1,144,809
قدرت تصمیم گیری دولت ضعیف است

نایب رییس مجلس، گفت: حُسن کالا برگ این است که هر خانواده هر زمانی که تمایل داشت می تواند نیاز خود را تهیه کند و دیگر نگران مواد اولیه غذایی نیست.
علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی علیرغم تخصیص ارز دولتی، گفت: بهتر بود دولت در بازه زمانی زودتری حداقل نیازهای خانواده ها را به صورت ویژه یعنی با کالابرگ تامین می کرد تا هر خانواده ای مطمئن شود که این مقدار گوشت، برنج، روغن و سایر کالاهای اساسی را با قیمت مناسب در اختیار داشته و این اقلام برای خانواده اش محفوظ است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تامین نیاز مردم با کالا برگ دو حسن دارد، افزود: نخستین حسن این بوده که نگرانی مردم از بین رفته و خانواده ها مطمئن می شوند که حداقل نیازهای آنها تامین می شود.
حسن کالا برگ این است که خانواده ها دیگر نگران مواد اولیه غذایی نیستند
وی ادامه داد: دومین حُسن تامین حداقل نیازهای خانواده ها این بوده که دشمنان خارجی و کسانی که بر علیه ایران کار می کنند متوجه می شدند که دولت و مردم در مسئله مقاومت جدی هستند و به صورت درازمدت مقاومت می کنند و بر این اساس زودتر دست از فشارهای خود برمی داشتند.
مطهری با بیان اینکه حُسن کالا برگ این است که هر خانواده هر زمانی که تمایل داشت می تواند نیاز خود را تهیه کند و دیگر نگران مواد اولیه غذایی نیست، تاکید کرد: دولت باید این اقدام را از یک سال پیش انجام می داد و مجلس چند بار در جلسات خصوصی این موضوع را به دولت عنوان کرده بود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه دولت خیلی سخت تصمیم می گیرد و قدرت تصمیم گیری آن ضعیف است.
هر چند قبول داریم که دخالت و کنترل درست نیست اما دولت چاره‌ای جز قطع دسترسی سودجویان به کالاهای اساسی و رسیدن آنها به دست مردم را ندارد.
دولت باید این اقدامات را انجام دهد تا از این برهه زمانی عبور کنیم، حال می توان اسم آن کوپن یا شارژ کارت ملی برای دریافت کالا باشد.در واقع برای دچار نشدن به مشکل گوشت قرمز چاره ای جز اعمال محدودیت و دادن سوبسیدها نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز