روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 367
  • 761
  • 1,333,068
قرآن؛ بهترین راه برای ایجاد سلامت اجتماعی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، اظهار کرد: قرآن بهترین، سریع‌ترین و موثرترین راه برای ایجاد سلامت اجتماعی جامعه است
حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: قرآن بهترین، سریعترین و موثرترین راه برای ایجاد سلامت اجتماعی جامعه است.
وی افزود: به طور حتم باید زیبایی‌های قرآن، نقش قرآن در آرامش روح و روان و همینطور نقش قرآن در بهتر شدن زندگی، نقش قرآن در تعالی و کمال انسان مطرح نشود، نمی‌توانیم قرآن را در جامعه نهادینه کنیم.
وی بیان کرد: تا زمانی که عمل به آیات، مفاهیم و سبک قرآنی از جانب نهادهای جامعه و مبلغان محسوس نباشد، نباید انتظار قرآنی شدن جامعه را داشته باشیم.
حجت‌الاسلام حمیدی با اشاره به لزوم آموزش تعلیمات الهی به مردم ادامه داد: تعلیمات الهی باید به خوبی به مردم آموزش داده شود، بنابراین با داشتن قرآن و تعلیمات اسلامی، می‌توان با منطق و استدلال مشکلات را برطرف و جامعه را به طرف تقوا هدایت کرد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز یادآور شد: متولی قرآنی که قرآن را می‌خواند ولی به قرآن عمل نمی کند، تاثیری در قرآنی شدن جامعه نخواهد داشت و شاید تاثیری منفی در جامعه بگذارد.
وی قرآن را کتاب زندگی دانست و افزود: قرآن وسیله هدایت پرهیزکاران و افرادی است که می‌خواهند در این دنیا زندگی کنند. نباید فراموش کنیم که قرآن کتاب زندگی است نه کتاب پس از زندگی و لحظات پس از مرگ، بلکه آیاتی دارد که مربوط به چگونه زندگی کردن است.
حجت‌الاسلام حمیدی عمل به قرآن از جانب مبلغان قرآنی جامعه را ضروری دانست و تاکید کرد: آنهایی که عنوان قرآنی دارند و عنصر قرآنی هستند، بیشتر از همه باید به دستورات قرآنی عمل کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز