روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
قراردادهای‌نفتی هسته‌مرکزی توسعه‌اقتصادی است

محمود خاقانی کارشناس انرژی می گوید:«کسانی که کمر همت به شکست قرارداد توتال بسته اند، باید بدانند که این قرارداد و قراردادهای نظیر آن می توانند هسته مرکزی توسعه اقتصادی کشور محسوب باشند.دولت دوازدهم باید مد نظر داشته باشد که با افزایش انتظارات مردم و حجم بودجه جاری کشور ممکن است درآمد نفتی کشور کفاف نکند. زیرا، قیمت نفت خام با به دلیل عرضه بیش از اندازه نفت شیل آمریکا به بازار رو به کاهش گذاشته و این موضوع می تواند درآمدهای دولت را تحت تاثیر قرار دهد.به همین دلیل دولت دوازدهم باید برای قیمت های پایینتر از نفت ۵۰ دلاری و شاید زیر ۳۰دلار آماده باشد؛ بخش مهمی از مشکلات اقتصادی امروز ما ریشه در شخم‌زنی صنعت نفت در دولت نهم و دهم دارد.
خاقانی با تاکید بر اینکه مسیری که در دولت یازدهم طی شد باید در دولت دوازدهم تداوم پیدا کند و تقویت شود،تصریح کرد:« تداوم این راه سبب می شود که اقتصاد از رکود خارح شود و تولید و اشتغال در کشور رونق بگیرد.»
وی بیان کرد:«آمریکا از به نتیجه رسیدن و امضاء قرارداد توتال به شدت عصبانی و دلخور است. درواقع برای اینکه این قرارداد بسته نشود، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) براساس برخی از گزارش ها با همکاری خانواده آل سعود پول های زیادی برای تبلیغات ضد این قراردادها هزینه کرده است.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز