روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 43
  • 969
  • 1,384,319
قطار گردشگران۳قاره جهان به ایستگاه مشهد رسید

قطار حامل گردشگران خارجی از سه قاره جهان وارد ایستگاه راه آهن مشهد شد و این کلانشهر برای مدت یک روز میزبان گردشگران است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این زمینه گفت: قطار گردشگری عقاب طلایی با مسافرانی از سه قاره جهان از طریق مرز سرخس وارد مشهد شد.
حسین زارع صفت افزود: چهارمین قطار گردشگری و لوکس عقاب طلایی، ۲۱ آبان ماه جاری سفر خود را از مسکو آغاز کرده است.مسافران این قطار پس از بازدید از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان صبح دیروز ۲۹ آبان از طریق مرز ریلی سرخس وارد ایران شدند و بعد از یک روز اقامت و گردش در آن شهر صبح امروز به مشهد رسیدند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تعداد مسافران این قطار ۳۹ نفر به همراه ۳۸ خدمه است که از اتباع چندین کشور از قاره آمریکا، اروپا و آسیا هستند و طی یک هفته از جاذبه های گردشگری ایران در شهرهای مشهد، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران دیدن می کنند.
وی افزود: این قطار که دارای واگنهای ویژه گردشگری است پس از ورود به ایران با لوکوموتیو راه آهن جمهوری اسلامی ایران مسیر خود را در سطح کشور ادامه می دهد.
زارع صفت ادامه داد: گردشگران خارجی این قطار طی یک روز اقامت در مشهد علاوه بر بازدید از آرامگاه فردوسی و آرامگاه نادرشاه افشار، از حرم مطهر و عزاداری مردم دومین کلانشهر مذهبی جهان در اربعین حسینی نیز دیدن می کنند و با مناسک مذهبی این روز از نزدیک آشنا می شوند.
وی گفت: قطار عقاب طلایی راه آهن مشهد را به مقصد طبس ترک می کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: از ابتدای راه اندازی مرز ریلی سرخس از سال ۱۳۷۵ این نخستین قطار مسافری و گردشگری است که از مسکو و از طریق این مرز ریلی وارد ایران می شود.
کلانشهر مشهد سالانه میزبان ۲۵ میلیون گردشگر داخلی و بیش از دو میلیون گردشگر خارجی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز