روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 587
  • 899
  • 1,049,004
قطعه سازان خودرو در فشار بی سابقه ای قرار گرفته اند

رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های صنعتی و خودرو تبریز گفت: دولت باید با یک برنامه فوق العاده به کمک بخش تولید بیاید و به حل مشکلات بخش تولید در تامین اجتماعی، امور مالیاتی و نوسازی خطوط تولید کمک کند.
یونس اکبرپور پایدار” با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گفت: قطعه سازان در فشار بی سابقه ای قرار گرفته اند و با توجه به افزایش چشمگیر مواد اولیه، قطعه سازان نمی توانند افزایش قیمت داشته باشند.
وی افزود: فولاد آلیاژی ایران که سهام آن در اختیار دولت قرار دارد، هر هفته افزیش قیمت می دهد و فولاد مبارکه اصفهان نیز گشایش ال سی داخلی را متوقف کرده و محصولاتش را از طریق بورس به واسطه ها عرضه می کند و تولیدکننده مجبور است مواد اولیه را با قیمت بالاتری از طریق واسطه ها خریداری کند.
پایدار گفت: من از اقدامات دولت متحیر مانده ام و دولت به جای حمایت از بخش تولید در این شرایط خاص و حساس، عملاً علیه تولید اقدام می کند و هر روز شرایط را برای ادامه فعالیت واحدهای تولیدی سخت تر می کند.
وی تاکید کرد: ما برای اینکه بتوانیم واحد تولیدی را حفظ کنیم، هزینه های کلانی را می پردازیم، اما شرایط این نمی تواند در مدت بیشتری ادامه پیدا کند.
این فعال صنعتی گفت: قیمت تمام شده قطعه سازان هر روز بالاتر می رود، اما خودروسازان زیر بار افزایش قیمت نمی روند.
پایدار افزود: ما با عشق کار می کنیم و امروز اگر کسی به دنبال سودآوری باشد، با این شرایط به سمت تولید نمی آید. تولیدکنندگان کسانی هستند که امنیت جامعه را حفظ می کنند، اما اگر این شرایط بسیار سخت ادامه پیدا کند، بسیاری از واحدهای تولیدی مجبور به کاهش شدید تولید و نیروی کار خواهند شد.
وی به تلاطم شدید قیمت ارز اشاره کرد و گفت: کوچکترین تغییر در نرخ ارز، بیشترین فشار را به بخش تولید وارد می کند و دولت باید همه تلاشش را برای کنترل و ثابت نگه داشتن نرخ ارز انجام دهد.
این فعال صنعتی ادامه داد: دولت باید شرایطی ایجاد کند که بخش تولید بیش از این متضرر نشود تا بتوان لااقل اشتغال موجود را حفظ کرد. متاسفانه امروز شرایطی ایجاد کرده اند که سودها را دلالان می برند و ضرر و زیان متوجه بخش تولید می شود./نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز